Takie współprace lubimy. „Faces” – kolekcja stworzona przez Natalię Siebułę, Paulinę Derecką i Annę Ławską – to ukłon w stronę minimalistycznej mody japońskiej i stylistyki vintage. To także hołd dla silnych kobiet.

„Faces” to kolekcja dedykowana zwykłym kobietom, które robią niezwykłe rzeczy. Tym wszystkim dziewczynom, która zwracają na siebie uwagę dlatego, że nie boją się podążać własną drogą. Dlatego też na motyw przewodni kolekcji awansowała twarz. „Pomyślałyśmy, że silne kobiety przyciągają dużo spojrzeń, wyróżniają się z tłumu. Stąd pomysł Pauliny na oczy, a później powieloną ilustrację na większej powierzchni tkaniny. Twarze symbolizują dla nas tłum, spojrzenia, miny” – komentuje Natalia Siebuła, która zaprojektowała ubrania. Zdobiący je motyw twarzy stworzyła natomiast ilustratorka Paulina Derecka, a biżuterię dopełniającą kolekcję przygotowała Anna Ławska. Skąd pomysł na taką damską współpracę?

„Dzięki projektowaniu poznałam wiele fantastycznych i zdolnych osób, które tak jak ja z tworzenia czerpią ogromną radość. Z Anią przyjaźnimy się od kilku lat, rozmawiamy o wszystkich naszych działaniach, od kilku sezonów nasze kolekcje się przenikają. Paulina od dłuższego czasu jest moją klientką i w pewnym momencie zauważyłam, że także bardzo zdolną i energiczną ilustratorką. Cieszę się, że połączyłyśmy siły, nawzajem się inspirując” – opowiedziała nam Natalia Siebuła.

„Faces” to kolekcja dedykowana zwykłym kobietom, które robią niezwykłe rzeczy

10 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

Co zainspirowało dziewczyny do stworzenia kolekcji? „Początkowo zaczęłam przeglądać bardzo uproszczoną modę japońską na przestrzeni wieków, stąd w kolekcji pojawiły się klasyczne kimona. Z Anią jesteśmy też miłośniczkami stylu vintage, dlatego w kolekcji pojawiają się takie elementy jak plisy, skomplikowane przeszycia, detale jak rzadko już stosowane powleczone guziki. Wydaje mi się, że Paulina nie potrzebowała wiele inspiracji do stworzenia swoich ilustracji, jednak motyw twarzy jest cały czas obecny w sztuce począwszy od obrazów Henriego Matisse’a i Pabla Picassa czy grafik Saula Stainberga aż po współczesne artystyczne makijaże przekształcające rysy twarzy” – komentuje Siebuła.  

Punktem wyjścia dla kolekcji stały się więc klasyczne koszule, japońskie kimona, spódnice i spodnie w stylu vintage oraz proste sukienki i topy o uniwersalnych, ponadczasowych krojach. Kolekcja w  całości wykonana jest z naturalnych tkanin – bawełny oraz wiskozy z  domieszkami wełny bądź jedwabiu. Paleta barw ograniczona została do bieli i czerni, przełamywanych jedynie stalowa szarością i granatem.

Ubrania: Natalia Siebuła

Ilustracje: Paulina Derecka

Biżuteria: Anna Ławska

Fotografie: Piotr Czyż

Modelka: Julia Głowacka/ Partisan Models

Makijaż i włosy: Ala Gabillaud

2 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

1 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

3 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

5 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

6 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

7 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

8 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

9 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

11 natalia siebula Anna awska Paulina Derecka kolekcja fasion moda

Fot. materiały prasowe