Gratka dla fanów kina przez duże K. Rusza trzecia edycja Scope100,  projektu, dzięki któremu każdy wielbiciel dziesiątej muzy może mieć wpływ na to, jakie filmy będą prezentowane na ekranach polskich kin.

Dotychczasowy przywilej dystrybutorów ma okazję stać się domeną zwykłych śmiertelników. Wszystko dzięki projektowi Scope100, organizowanemu już po raz trzeci przez Gutek Film. Wystarczy prosty formularz (jego wypełnienie zajmuje około czterech minut), odrobina szczęścia i kilka wieczorów przeznaczonych na delektowanie się najważniejszymi produkcjami ostatniego roku. Filmy wyświetlane na największych światowych festiwalach zostaną udostępnione na darmowej platformie VOD setce wybranych osób. Każda z nich dostanie do obejrzenia siedem obrazów. To one zdecydują, który film zostanie zaprezentowany szerszej publiczności. Jedynym rzeczywistym wymogiem jest znajomość języka angielskiego (filmy w oryginale albo z napisami po angielsku).

Zgłoszenia można wysyłać do 7 listopada. Naprawdę warto, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że artystyczny poziom filmów jest naprawdę wysoki, a przykładem mogą być filmy, które wygrały w poprzednich edycjach – „Blokada”, „Magical girl”, „Party girl”. Zatem do dzieła, wypełniajcie formularz i czekajcie na odpowiedź. Trzymamy kciuki za wasze długie jesienne i zimowe wieczory z dobrym kinem. 

1 scope100 festival gutek film film

Fot. materiały prasowe