Dziewczyny mają głos! Już 5 grudnia na rynku pojawi się magazyn „G’rls ROOM”, nad którym pracowałyśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Będzie to kwartalnik o dziewczynach, robiony przez nas, czyli dziewczyny, jednak nie tylko dla dziewczyn, a dla wszystkich tych, dla których ważne są prawa kobiet, równość, tolerancja i solidarność. Zaczynamy odliczanie do premiery!

Stało się. Przyszedł czas na rozwój i wyjście poza online. Choć internet to wciąż dla nas podstawowe źródło komunikacji i przekazywania ważnych treści, to poczułyśmy, że pora na coś więcej. Na przekazanie tego, co jest dla nas najważniejsze w formie, która zostanie z wami na dłużej. Zdecydowałyśmy się na stworzenie kwartalnika „G’rls ROOM”, w którym koncentrujemy się na tematach takich jak: feminizm, pozytywna seksualność, pozytywne podejście do ciała. Według nas to bardzo istotne kwestie, o których trzeba mówić głośno i jak najwięcej.

2 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Przede wszystkim zależało nam na solidnie przygotowanych treściach: w pierwszym numerze znajdziecie wywiady, artykuły, felietony i opowiadanie. Jednak bardzo ważna była dla nas również koncepcja graficzna magazynu, jego przyjazny zeszytowy format, papier, którego faktura jest miła w dotyku, a kremowy odcień zapewnia oczom komfort w trakcie lektury. Kwartalnik możecie czytać bez pośpiechu, dokładnie się w niego wgryzać, konfrontować zawarte w nim opnie z własnymi. 

Jak już pewnie zauważyliście, śledząc naszą stronę, w promocji nowego tytułu wspierają nas wspaniałe ambasadorki, dziewczyny, które podziwiamy za pasje, odwagę, bycie kobietami zupełnie po swojemu.  

1 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Premiera magazynu „G’rls ROOM” będzie miała miejsce 4 grudnia w NIEBIE w trakcie Manifestu Zmysłów, czyli organizowanego przez na święta wypełnionego przez warsztaty, dyskusje dotyczące cielesności i seksualności. Podczas Manifestu będzie można kupić starannie wyselekcjonowane produkty, które działają na wszystkie zmysły. O Manifeście przeczytacie więcej tutaj.

Magazyn będzie dystrybuowany od 5 grudnia br. w salonach sieci Empik oraz w artystycznych księgarniach i concept store’ach, m.in.: Idea Fix, Super Salon, Sen Nocy Letniej, Mocak Bookstore, Pępek Sztuki, Art Bookstore (Królikarnia). 

1

2

3

Mamy nadzieję, że „G’rls ROOM” wam się spodoba. Bardzo zależy nam na waszej opinii, dlatego będziemy wdzięczne, jeśli zechcecie po lekturze podzielić się z nami wrażeniami, a także napiszecie, o czym jeszcze chcielibyście w przyszłości przeczytać! 

Piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska; Zdjęcia magazynu Maciej Kaniuk