Jak się ma współczesna polska muzyka? Słuchając kompilacji „Młoda Polska”, można stwierdzić, że bardzo dobrze. Utwory zebrane na dwóch krążkach prezentują najciekawsze aktualnie zjawiska na polskiej scenie muzycznej, które oscylują gdzieś na styku alternatywy i ambitnego popu. 

Mniej i bardziej znani, debiutujący i wyjadacze, śpiewający po polsku i angielsku, reprezentujący różne style, ale jednak wszyscy zdolni i poszukujący coraz to nowych środków wyrazu. Utwory takich właśnie artystów znalazły się na składance „Młoda Polska”. Nie jest to kolejny zbiór sezonowych hitów radiowych, a wybór tego, co szanujący się fan dobrej muzyki znać powinien. Coś, czym można się pochwalić przed znajomymi z zagranicy.

Składankę otwiera Brodka i jej „Horses”, znajdziemy tu też Mary Komasę, Natalię Przybysz czy Katarzynę Nosowską. Ale są i The Dumplings ze swoimi przebojami, jak również sama Justyna Święs towarzysząca Fiszowi. Jest młody zdolny Piotr Zioła, doskonała, choć jeszcze świeża formacja Kroki, Mela Koteluk i Julia Marcell, Mikromusic, Kortez i Skubas, Daniel Bloom z Tomkiem Makowieckim czy Baasch. 

Dopełnieniem strony muzycznej jest świetna szata graficzna kompilacji, za którą odpowiedzialna jest Julia Mirny. 

 

Fot. materiały prasowe