Wyciągnijmy zdjęcia z telefonów i komputerowych dysków, przywróćmy je albumom! Fundacja ONE chce przypomnieć, że fotografie mogą być papierowe. Warsztaty „Papier Prywatny” odbędą się 17 grudnia warszawskim klubie Niebo.

Kto nie pamięta godzin spędzonych wspólnie w gronie bliskich na przeglądaniu starych albumów? Na zdjęciach sprzed lat można było znaleźć babcię w kostiumie kąpielowym, spędzającą z koleżankami wakacje nad Bałtykiem, mamę z trwałą à lalata 80. czy kilkuletniego tatę strojącego dziwne miny. A co będzie z naszymi zdjęciami z młodości za 10 lat, 20 czy 50? Czy będziemy mieć w ogóle do nich dostęp? Czy znikną gdzieś wraz z kolejnym zepsutym laptopem? Czy w natłoku szalonej ilości zdjęć, które robimy z pomocą smartfonów właściwie każdego dnia, będziemy w stanie do niektórych fotografii rzeczywiście się przywiązać?

Teraz jest szansa, by się zmotywować do potraktowania zdjęć z większym uczuciem i pietyzmem. Prowadzone przez Kamę Rokicką (fotografka i graficzka, założycielka Fundacji ONE) warsztaty „Papier Prywatny” umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego albumu, pamiątki z wakacji lub intymnego lovebooka.  Na zajęciach praktyczno-technicznych w stołecznym klubie Niebo zajmiemy się między innymi pracą nad selekcją i edycją zdjęć, a także szkoleniem z ich obróbki. Głównym celem jest jednak odświeżenie nieco zapomnianych albumów z papierowymi fotografiami, przypomnienie o sentymentalnej wartości namacalnych pamiątek. Na warsztaty należy przynieść pusty album, laptopa oraz zdjęcia w formacie cyfrowym lub analogowym. Organizatorzy pomogą nam wydrukować fotografie, a następnie wkleić je do albumów.

Warsztaty odbędą się 17 grudnia. Zapisy potrwają do 28 listopada. Piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 papier prywatny zpt dla doroslych niebo warszawa

Fot. materiały prasowe