Kolejną uzdolnioną kobietą, której miałyśmy przyjemność zadać kilka pytań, jest fotografka Laura Pannack. Jej prace można było podziwiać między innymi w The National Portrait Gallery, The Houses of Parliament oraz w Royal Festival Hall w Londynie. Mimo młodego wieku Laura ma na swoim koncie wiele osiągnięć, jak choćby pierwszą nagrodę w kategorii „Portrait Singles” w prestiżowym konkursie World Press Photo. W swojej pracy Laura skupia się przede wszystkim na portretowaniu ludzi, starając się zrozumieć i w kreatywny sposób przedstawić świat, historię oraz uczucia swoich modeli. Wierzy w to, że czas, zaufanie i zrozumienie są kluczem do prawdziwego portretowania”.

Jak wyglądały twoje początki z fotografią?

Kiedyś rysowałam ludzi i zawsze byłam bardzo ciekawską osobą. Mimo że dorastałam, wpadając co jakiś czas do ciemni wraz z moim tatą, który jest fotografem, to do 21. roku życia właściwie nie byłam zainteresowana robieniem zdjęć. Jednak to była naturalna kolej rzeczy dla osoby, która kochała malować i rysować ludzi, ale jest za bardzo niecierpliwa.

680x538 laura pannack

Co cę inspiruje?

Wszystko to, co inspiruje nas ogólnie. Rozmowa, radio, literatura, muzyka, sztuka, fotografia i filmy.

680x542 laura pannack 

Co oznacza dla ciebie feminizm?

Równość, wolność, sprawiedliwość.

 680x552 laura pannack

Co chcesz pokazać w swoich pracach? Jakie idee chciałabyś przekazać swoim odbiorcom?

Nie chcę intencjonalnie niczego przekazywać. Chcę tylko pracować instynktownie, cieszyć się tym i dopiero potem komunikować się z odbiorcami. Dla mnie najważniejsze jest, aby prowokować emocje i otoczenie.

 680x485 laura pannack

Nad czym teraz pracujesz? Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

We wrześniu byłam w Rumuni, gdzie kontynuowałam mój długoterminowy projekt dotyczący czasu, życia i śmierci. Od 4 lat studiuję rumuńską baśń ludową zatytułowaną Youth without age, life without death, która stała się początkiem całego przedsięwzięcia. Zawsze czułam, że czas biegnie za szybko, a ja za dużo go marnuję. Będąc w podróży, odkrywałam i reagowałam na wszystkie myśli, poddając się wpływowi tej pięknej tradycji tworzenia opowieści.

www.laurapannack.com