Chcesz sprawdzić czego słuchają w Petersburgu, by po chwili przenieść się na radiowe fale Dżakarty? Nie ma problemu. Wszystko dzięki Radio Garden. Internetowej aplikacji, która pozwala posłuchać stacji radiowych z całego świata. 

To prawdziwe radiowe Google Earth. Wchodząc na Radio Garden, natrafiamy na obraz kuli ziemskiej, podobnej do tej, jaką możemy znaleźć chociażby na satelickich zdjęciach najpopularniejszej wyszukiwarki. Błądząc po niej kursorem, możemy wyszukać praktycznie dowolną stację radiową z każdego miejsca na Ziemi. Poza nadawanymi na żywo „streamingami” strona oferuje także możliwość posłuchania audycji historycznych oraz szeroką gamę radiowych dżingli od Lizbony aż po Nowosybirsk.

2 radio garden radio

„Przybliżając oddalone od siebie dźwięki, radio łączy miejsca i ludzi. Od swych najmłodszych lat fale radiowe przekraczały granice. Twórcy i słuchacze radia wyobrażali je sobie jako łącznik z odległymi kulturami, ale także jako łącznik z domem, gdy jesteśmy od niego daleko” – mówi twórca projektu Golo Föllmer z Uniwersytetu Marcina Lutra w Wittenberdze.

Radio Garden to z pewnością gratka dla fanów wielokulturowości i fal dźwiękowych. Nadstawić ucha można w zasadzie zawsze i wszędzie. Oferta, mimo że niepełna, sprawia wrażenie nieograniczonej. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zamienić się w słuch i, być może, przenieść się, oczami wyobraźni gdzieś bardzo, bardzo daleko. 

4 radio garden radio

Fot. radiogarden.com