Targi, wykłady, rozmowy i warsztaty. A wszystko to będzie się kręciło wokół papieru. My już nie możemy się doczekać na myśl o charakterystycznym zapachu, stylowych notesach, zinach, książkach, ołówkach i długopisach... Bo w końcu nie ma to jak papier trzymany w rękach, pisanie na papierze, gięcie go, gładzenie. Choć nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu, to jednak nie potrafimy zrezygnować z papieru, bardzo go sobie cenimy. Dlatego też nasz feministyczno-erotyczny magazyn „G'rls ROOM” drukujemy. A „Zwykłe Życie” było dla nas inspiracją. Stojące za nim dziewczyny, Agata Napiórska i Marta Mach, udowodniły, że na naszym rynku jest miejsce na niezależne, pięknie wydane magazyny i nie ma mowy, że papier przeminie. Niech żyje papier!

Tym bardziej się cieszymy, że 8 kwietnia będziemy mogły nie tylko oddać się papierowemu szaleństwu, lecz także być w Państwowym Muzeum Etnograficznym z naszymi magazynami. Ale na tym nie koniec! Co powiecie na panel dyskusyjny Dziewczyny i magazyny: O przyszłości prasy kobiecej, podczas którego porozmawiamy z Karoliną Sulej (Wysokie Obcasy”) i Barbarą Pietruszczak (Kosmos - Magazyn dla wszystkich dziewczyn i reszty świata)? Zapewniamy, że będzie ciekawie!

Niech żyje papier! #3 to także okazja do wzięcia udziału w różnych warsztatach, które przybliżają często zapomniane techniki i pozwalają przypomnieć sobie, jak fajnie być dzieckiem i radośnie tworzyć, odkrywając w sobie artystyczne pierwiastki i odnajdując wewnętrzny spokój. Może więc ćwiczenia z kaligrafii z Grzegorzem Jarzynowskim, połową duetu tatuatorskiego Tusz za rogiem? Albo nauka drukarskiej techniki riso? Świetnie zapowiada się także warsztat, podczas którego będzie można stworzyć własny obraz Ebru. Zerknijcie do programu i zapisujcie się czym prędzej, bo ilość miejsc jest ograniczona!

Zaglądajcie na stronę wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco!

2 niech zyje papier zwyke zycie

Niech żyje papier 3!

8 kwietnia, 11:00-20:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa

Wstęp bezpłatny

1 niech zyje papier zwyke zycie

Fot. materiały prasowe