Pierwszy Benefit Na Paradę Równości, sobota 10:00, Pogłos

Pierwsza impreza, z której cały dochód zostanie przekazany na organizację Parady Równości. Cały dzień wypełniony po brzegi najróżniejszymi atrakcjami. Od pokazów burleski i drag queen, poprzez koncerty ciekawych zespołów, aż po szalony after z Muzyką Nieheteronormatywną.

 

Polyphonia Festival - Prima Aprillis, sobota 12:00, Zachęta

Dzień muzycznych warsztatów, występów na żywo i dźwiękowych eksperymentów. Do tego odrobina wykładów i mądrości prosto z USA. To wszystko w warszawskiej Zachęcie i to wcale nie jest żart. Polecamy i zachęcamy!

 

Krzysztof Bagiński | Oczy mówcie co widzicie, sobota 19:00, KEM

Wyjątkowy wieczór, podczas którego będziemy świadkami oryginalnej wystawy Krzysztofa Bagińskiego. Warto zapisać to wydarzenie w kalendarzu, bo drugiej szansy na takie doświadczenie może już nie być. W programie przewidziane są performerskie występy, a całość potrwa od 19 do 20:30. Szykuje się intensywne artystyczne doznanie.

 

Kino Kępa: Moonlight, niedziela 16:00, PROM Dom Kultury Saska Kępa

W tym przypadku nie musimy chyba nikogo specjalnie zachęcać. Laureat tegorocznego Oscara to po prostu bardzo dobry film poruszający ważne kwestie. Warto na chwilę przerwać niedzielny spacer po Saskiej Kępie i wybrać się na piękny seans.

 

Katarzyna Karpowicz, Ludzkie historie, środa 18:00, Galeria Promocyjna

W Galerii Promocyjnej będzie można zobaczyć intrygujące prace młodej krakowskiej malarki Katarzyny Karpowicz. Ciekawa i nieoczywista symbolika, spokojny i dokładny proces twórczy to jedne ze składowych części obrazów artystki.

 

Aneta Grzeszykowska i Zofia Rydet w Rastrze, sobota 18:00, Galeria Raster

Materia skóry, zmarszczki, gesty dłoni. Wspólna wystawa Zofii Rydet i Anety Grzeszykow­skiej to pokaz dwóch artystek, które wykorzystują aparat fotograficzny do konstruowania przejmujących i bogatych retorycz­nie obrazów kobiecego ciała. Tematyka bardzo na czasie, a wystawa nie potrzebuje zbędnej rekomendacji, nazwiska bronią się same!

 

Kino Kępa: Dalida. Skazana na miłość, czwartek 16:00, PROM Dom Kultury Saska Kępa

Dalida to prawdziwa legenda, niesamowity damski głos i niemniej fascynujący życiorys. Dla fanów pozycja obowiązkowa, dla niezaznajomionych z tematem kawałek wciągającej historii do odkrycia!

 

Urodziny Nieba // Pfel & Greem // C2C, piątek 22:30, Niebo

Świętujmy pierwsze urodziny warszawskiego klubu Niebo w hucznym stylu! Trudno uwierzyć, że już cały rok szalonych imprez i porywających koncertów za nami. Niebiańskie urodziny uświetni didżejski duet Pfel & Green, reprezentanci legendarnego kolektywu C2C. Jedno jest pewne: grzecznie nie będzie!

 

Urodziny Nieba // dzień II, sobota 22:30, Niebo

Jeden dzień na świętowanie to zdecydowanie za mało. Po piątkowej imprezie, na której didżejskie stery przejmie francuski duet Pfel & Green, Niebo zaprasza na sobotnią kontynuację, która będzie wypełniona setami przyjaciół klubu: od Princess Rap aż po Rapperoni. Nie przyjmujemy żadnych wymówek!

 

Niech żyje papier 3!, sobota 10:00, Państwowe Muzeum Etnograficzne

Trzecia edycja stołecznych targów plakatu, książki, komiksu i wszystkiego, co związane z papierem. Oprócz możliwości zobaczenia wspaniałych wystawców, będzie również możliwość uczestniczenia w wyjątkowych warsztatach, dyskusjach czy wykładach. Zatem, wielbiciele druku, na pokład!

 

Wszystko o mojej matce, sobota 15:00, MCK Nowy Teatr

Wyjątkowy teatralny projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego. Autorski spektakl jest próbą zmierzenia się z czasem, ze śmiercią i z tym, co nieuchronne. Całość inspirowana jest postaciami matek autorów, które odeszły z tego świata z powodu choroby nowotworowej.

 

Paweł Łoziński. Wtedy-teraz, sobota 18:00, Narodowy Instytut Audiowizualny

Kolejna część cyklu Wtedy-teraz. Podczas tego wieczoru zostaną wyemitowane dwa filmy dokumentalne autorstwa Pawła Łozińskiego oraz jeden, uzupełniający, Anny Zameckiej. Oprócz tego, zwieńczeniem wydarzenia będzie spotkanie z reżyserem, które poprowadzi kurator cyklu, Michał Oleszczyk.

 

Wielki Antykwariat, niedziela 12:00, Bar Studio

Powrót Wielkiego Antykwariatu do Pałacu Kultury! Na spragnionych będą czekać setki unikatowych winyli i książek. Kuratorami edycji są Bartosz Mindewicz, twórca projektu Dlaczegolubiestarepiosenki oraz Wojtek Kapełko, właściciel sklepu Płyty Gramofonowe. Widzimy się na małym diggowaniu!

 

Seksualność Słowian - wykład, niedziela 15:00, VEGA Warszawa

My Słowianie. VEGA Warszawa zaprasza na niedzielny cykl wykładów poświęconych tematyce Słowian. W programie trzy ciekawe i różniące się od siebie wykłady. Zacznie się od akademickiego odczytu o seksualności, aby przez kulinarne tematy dotrzeć do finałowej dyskusji.

 

Wielkie Malarstwo Na Ekranie: Osobliwy Świat Hieronymusa Boscha, niedziela 15:00, Kino Muranów

Gotowi na niezwykłą podróż do świata wizjonera Hieronymusa Boscha? Kino Muranów zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Wielkie Malarstwo na Ekranie, tym razem przedstawiając sztukę wielkiego holenderskiego malarza, autora Ogrodu Rozkoszy Ziemskich. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o niekwestionowanym geniuszu Boscha, to wydarzenie jest totalnym obowiązkiem.

 

„Szukając Vivian Maier” / Spotkanie z Tadeuszem Rolke, środa 11:00, Kino Muranów

Muranów przyjazny seniorom. Kolejna odsłona cyklu, tym razem z projekcją filmu „Szukając Vivian Maier”, czyli fotografki, której prace zostały docenione dopiero po jej śmierci. Po seansie odbędzie się spotkanie ze znakomitym polskim fotografem Tadeuszem Rolke.

 

Tomasz Stańko New York Quartet, środa 20:00, Teatr Muzyczny Roma

Koncert Tomasza Stańki i jego kwartetu będzie promował nadchodzący album wybitnego trębacza zatytułowany December Avenue”. Towarzyszyć mu będzie znakomita amerykańska reprezentacja w składzie: Reuben Rogers na kontrabasie i Gerald Cleaver na perkusji oraz Alexi Tuomarila na fortepianie, fiński pianista i jedna z najbardziej wyrazistych osobowości na skandynawskiej scenie muzycznej. 

 

Ekocuda - Targi kosmetyków naturalnych vol.2, sobota 22 kwietnia 11:00, Dom Braci Jabłkowskich

Jesteście fanami bycia eko? Nie wyobrażacie sobie dnia bez zdrowego koktajlu, joggingu i odżywiającej maseczki? Jeśli tak, to targi kosmetyków naturalnych będą dla was rajem. Dwudniowe wydarzenie to szansa na wypróbowanie i nabycie kosmetyków w 100% procentach naturalnych i stworzonych ze składników pochodzących z wielu stron świata. Niech żyje zdrowie!

 

Women's Rights are Human Rights, poniedziałek 24 kwietnia 9:00, PJWSTK

Tygodniowe wydarzenie, podczas którego skupimy się na problemach dotyczących praw człowieka, a w szczególności kobiet. W trakcie całego tygodnia odbędą się przeróżne (darmowe!) warsztaty graficzne, sympozjum, a pod sam koniec wernisaż i przegląd prac.

 

Jacaszek, Micromelancolié | Awangarda na Ucho, piątek 28 kwietnia 20:00, Narodowy Instytut Audiowizualny

Michał Jacaszek, będący świeżo po wydaniu znakomitej nowej płyty Kwiaty, zaprezentuj na żywo w NiNie cały materiał z albumu. Towarzyszyć mu będzie Robert Skrzyński aka Micromelancolié, który biegle porusza się w eksperymentalnej estetyce, śmiało włączając do swojej twórczości field recording i umiejętnie działając na wyobraźnię odbiorcy. Zapowiada się wyciszony, pełen znakomitej ambientowej muzyki wieczór.