Dostrzegamy coraz więcej młodych artystek szukających swojej niszy i próbujących tworzyć dzieła jednocześnie ambitne, oryginalne, jak i gwarantujące dochód. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi nowy projekt „Zawód: Artystka – ćwiczenia z pracą”.

„Zawód: Artystka – ćwiczenia z pracą” to projekt stworzony przez kolektyw Future Simple – Paulinę Czapską, Annę Szapert oraz Ankę Pelc. O Future Simple, które odpowiada za jedne z fajniejszych spotkań coachingowych na rynku pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz dziewczyny wychodzą naprzeciw współczesnym potrzebom młodych artystek. W ramach projektu inicjatorki skupią się na kształceniu krytycznego myślenia, budowaniu świadomości i indywidualnego spojrzenia na świat, łączeniu wiedzy oraz doświadczenia z pracą nad emocjami. „Zawód: Artystka – ćwiczenia z pracą” to także nowa przestrzeń do wymiany własnych doświadczeń, wspólnych spotkań oraz rozmów w środowisku młodych, jak i bardziej doświadczonych twórczyń.

Projekt zakłada szereg działań zarówno w grupie, jak i samodzielnych. W ich skład wchodzi m.in. 6 indywidualnych sesji art coachingowych, 5 spotkań warsztatowych (ćwiczenia, wykłady, case study), opracowanie indywidualnego planu rozwoju zawodowego, a także nawiązanie nowych kontaktów oraz znajomości w sferze kultury i sztuki. Proces ma również na celu stworzenie przez pomysłodawczynie we współpracy z uczestniczkami pierwszego w Polsce modelu wsparcia dla wchodzących na rynek pracy młodych twórczyń.

Projekt „Zawód: Artystka – ćwiczenia z pracą” jest skierowany do młodych twórczyń w wieku 18-29 lat, pragnących rozpocząć własną działalność artystyczną, szukających nowych pomysłów oraz niszy na rynku twórczym. Do udziału w inicjatywie zostanie wybranych 10 artystek spośród wszystkich zainteresowanych. Projekt potrwa od 22 kwietnia do 10 listopada 2017. Udział w inicjatywie jest bezpłatny. Zgłoszenia można nadsyłać do 16 kwietnia. Więcej informacji na Facebooku wydarzenia. 

2 chcemy ciebie

1 chcemy ciebie

Fot. materiały prasowe