Dziś jedno z naszych ulubionych świąt, więc chcemy świętować z wami i przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są książki z wydawnictwa Marginesy.

20 kwietnia Biblioteka Narodowa ogłosiła wyniki badań czytelnictwa w Polsce za rok 2016. Co z nich wynika? Niewiele się zmieniło od zeszłego roku, cóż. Chcąc zostać w pozytywnym duchu, napiszemy tak: 37% Polaków czyta książki. Przeczytajcie więc poniższy fragment i napiszcie nam, z jakiej książki pochodzi. Na pewno ją czytaliście, a jeśli nie, to może zachęcimy was do sięgnięcia po tę lekturę.

„Człowieka, który przez długi czas przemierza konno dzikie bezdroża, nachodzi tęsknota za miastem. Wreszcie dociera do Izydory, miasta, gdzie pałace mają kręte jak muszla ślimaka schody, wysadzane morskimi muszlami, gdzie rzemieślnicy celują w wyrobie lunet i skrzypiec, gdzie przybysz, jeśli nie umie dokonać wyboru między dwiema kobietami, zawsze napotka trzecią, gdzie walki kogutów przeradzają się w krwawe bitki między stawiającymi zakłady. O tym wszystkim myślał podróżny, tęskniąc za miastem. Izydora jest zatem miastem z jego marzeń: z jedną tylko różnicą. Miasto, o którym marzył, obejmowało jego samego w młodości; do Izydory przybywa w podeszłym wieku. Na rynku jest murek, gdzie przesiadują starcy, by patrzeć na przechodzącą młodzież; on siedzi w rzędzie wśród nich. Pragnienia są już wspomnieniami.”

Z jakiej książki i czyjego autorstwa pochodzi powyższy fragment? Ten, kto przyśle jako pierwszy prawidłową odpowiedź, wygrywa zestaw książek. Odpowiedzi ślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując: ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI: KONKURS. I czytajcie! Jak najwięcej!

REGULAMIN

Aktualizacja: 24.04.17

Zwycięzca: Michał Mielnik

Fot. Magdalena Olszewska