Maj rozpoczyna sezon plenerowych wydarzeń oraz festiwali w Polsce. W bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w najbliższym czasie jest Open House Gdynia. Przed nami trzecia edycja festiwalu architektury i designu.

Międzynarodowy festiwal Open House Worldwide już od kilku lat cieszy się popularnością wśród miłośników architektury oraz designu na całym świecie. Trzy lata temu wydarzenie to zagościło również w Polsce. 27 maja ruszy kolejna edycja Open House Gdynia. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony będzie „Zieleń i beton”.

Open House Gdynia otworzy przed zwiedzającymi niezwykle rozległą przestrzeń miasta zawierającą ponad 50 gdyńskich lokalizacji niedostępnych na co dzień, takich jak instytucje publiczne, mieszkania prywatne, gdyńskie ogrody skupione wokół architektury. Organizatorzy festiwalu ujawnili już dziesięć miejsc, które będą dostępne dla uczestników tego wydarzenia: dawny Kurhaus w Orłowie, Teatr Muzyczny, siedziba Nadleśnictwa Gdańsk w Gdyni Chyloni, mieszkanie twórczyni festiwalu w Kamienicy Hundsdorffów, Urząd Miasta Gdyni, Hotel Marriott, Atelier Smaku, pracownia Mana Mana, Willa Klemensówka na Witominie i ogród społeczny przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

1 open house gdynia

Mieszkańcy Gdyni będą zarówno odbiorcami, jak i twórcami prezentowanych na festiwalu przestrzeni. Organizatorzy tego wydarzenia kładą nacisk na wzajemne inspirowanie się i propagowanie wśród szerokiej publiczności takich rozwiązań z zakresu organizacji przestrzeni miasta i wnętrz, które harmonijnie łączą funkcjonalność, piękno oraz szacunek dla natury. Festiwal będzie także okazją do poznania mniej popularnych zakątków miasta na wiele sposobów – obok spacerów czy prelekcji, odbędą się gry miejskie, warsztaty rękodzieła i sadzenia roślin, śniadanie w Orłowie czy obiad w ogrodzie otwartym przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. We wszystkich miejscach przewodnicy podzielą się z uczestnikami tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach.

W organizację tego wydarzenia włączył się trójmiejski deweloper Invest Komfort, który w ramach festiwalu zaprezentuje jedną z najnowszych inwestycji.

2 open house gdynia

„Bardzo cieszy nas fakt, że to właśnie Gdynia stała się częścią międzynarodowego, prestiżowego festiwalu architektonicznego. To niezwykle ważna inicjatywa, łącząca w sobie wartości, które również nam są bardzo bliskie, tj. miłość do architektury, wspieranie przemyślanych zmian w przestrzeni miasta oraz szacunek do historii miejsca i otaczającej go natury. W tym roku Invest Komfort uchyli rąbka tajemnicy, odkrywając przed uczestnikami jak z teorii architektura przemienia się w miejsce do życia, podczas premierowego pokazu osiedla w Gdyni” – mówi Marta Szymczak, rzecznik prasowy Invest Komfort.

3 open house gdynia

5 open house gdynia

4 open house gdynia

Tegoroczna edycja festiwalu Open House Gdynia odbędzie się w dniach 27-28 maja. Nowe informacje dotyczące programu festiwalu będą pojawiać się zarówno na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia, jak też na profilu eventu na Facebooku.

Fot. materiały prasowe