Znowu manifestujemy! Tym razem zapraszamy was 4 czerwca do Cafe Kulturalna, aby wspólnie świętować premierę trzeciego numeru naszego feministyczno-erotycznego magazynu „G’rls ROOM”. W najnowszym wydaniu poruszamy kwestie związane z tolerancją i akceptowaniem różnorodności, a więc i podczas „Tęczowego Manifestu” skupimy się właśnie na tych tematach. 

Dużo ostatnio w przestrzeni publicznej walki, i to nie w stylu fair play. Od dłuższego czasu obserwujemy, że nietolerancja znalazła dla siebie niepokojąco dużo miejsca w narracji medialnej, na ustach polityków, w świecie wirtualnym i na ulicach. Niezależnie od poglądów, ludzie coraz częściej sięgają po mowę nienawiści. Nie możemy się na to zgadzać. Dlatego w najnowszym magazynie „G’rls ROOM” mówimy dużo właśnie o tolerancji, otwartości na różne modele życia, o nieocenianiu po etykietach, a poznaniu osób, które się za tymi etykietami kryją. Chcemy zaprosić was na „Tęczowy Manifest”, podczas którego porozmawiamy o tym, czy potrafimy się różnić i jak w inności widzieć siłę, a nie zagrożenie.

Wszyscy jesteśmy po pierwsze ludźmi i wszystkim nam należą się równe prawa. Do pracy, miłości, do życia tak jak chcemy. Niezależnie od płci, orientacji, wyznania, koloru skóry. Wierzymy, że pod tęczową flagą jest dość miejsca dla wszystkich, tak samo, jak uważamy, że feminizm to bardzo pojemna kategoria. Chcemy więc zaprosić was wszystkich do udziału w wykładach, dyskusjach, warsztatach, jak i do rozmów w kuluarach. Będzie nam bardzo miło was zobaczyć i posłuchać waszych opinii o naszym magazynie i nie tylko.

Już teraz zapraszamy was na warsztat Basi Tworek ze Stanu Skupienia „Łączy nas oddech” o godzinie 12:30. Będzie okazja, by się zrelaksować, wyciszyć myśli, podejść z większą akceptacją do siebie i świata wokół. Zachęcamy was też do udziału we współtworzeniu artystycznego projektu „Poniżej pasa” wraz z artystką Dianą Grabowską. Między godziną 13:00 a 17:00 w ramach warsztatów wraz Dianą będzie można wyszywać na majtkach seksistowskie komentarze, które zdarzyło się wam usłyszeć i tym samym dać w kość stereotypom, obnażając je. Szczegółowy program pozostałych rozmów i wykładów już wkrótce. 

„Tęczowy Manifest” to nie tylko ciekawe dyskusje, ale i targi prezentujące unikatową twórczość w szerokich ramach plastycznych, a także produktowych. Podczas wydarzenia będzie można poznać prace młodych artystek, jak i zapoznać się produktami od naszych wystawców – a wśród nich: natalia siebuła, Anna Ławska, STAG jewels, JOULE ekokosmetyki, Jan Barba, Lush Botanicals – kosmetyki z lodówki, Naturalnie na patyku, Miamiko, Secret Place i Seksualne (r)ewolucje.

Do zobaczenia już 4 czerwca!

Znajdźcie również nasze wydarzenie na Facebooku.

1 Teczowy Manifest plakat 

Partnerzy:

Wysokie Obcasy

KUKBUK

Zwykłe Życie

Instytut Pozytywnej Seksualności

Secret Place

DaWanda

Kampania Przeciwko Homofobii

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska