Czerwiec upłynie pod znakiem równości i tolerancji. Wszystko zacznie się w najbliższy weekend, kiedy to 3 czerwca już po raz 17. odbędzie się Parada Równości! Bądźmy wtedy wszyscy razem!

Znów wychodzimy na ulice pod tęczową flagą. W tym roku trasa Parady Równości ulegnie zmianie. Pochód wyruszy o godzinie 16:00 sprzed dworca PKP Warszawa Śródmieście, przejdzie Alejami Jerozolimskimi w kierunku Placu Zawiszy. Stamtąd skieruje się na Nowogrodzką, Koszykową, Plac Konstytucji i Marszałkowską, aby dotrzeć na Plac Defilad, gdzie pod Pałacem Kultury i Nauki przez cały dzień można liczyć na atrakcje.

Trasa Parady Równości 2017 to około 4 kilometry. Tempo pochodu i przebieg trasy uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz osób z małymi dziećmi i starszych, aby każdy chętny mógł wziąć udział w tym radosnym święcie. W zeszłym roku na ulice Warszawy wyszło około 30 tysięcy osób, w tym roku liczymy wraz z organizatorami na jeszcze większą frekwencję!

1 lgbt warsaw love parade

Warto zwrócić uwagę, że na końcu trasy będzie można znaleźć liniową zbiórkę do puszek, a przy wpłacie darowizn wydawane będą różnego rodzaju wlepki. W tym roku organizatorem Parady jest Fundacja Wolontariat Równości

Impreza będzie połączona z Miasteczkiem Równości 2017 (start o godzinie 12:00) na Placu Defilad, pomiędzy Barem Studio a Cafe Kulturalna. W tej przestrzeni będzie można znaleźć stoiska wieku organizacji pozarządowych, które w różnych obszarach działają na rzecz grup mniejszościowych. Wśród nich między innymi Lambda WarszawaAmnesty International Polska czy Fundacja Feminoteka. Będzie to idealna okazja do poznania i rozmowy z osobami, które na co dzień zajmują się walką o prawa człowieka.

Po intensywnym marszu odbędzie się huczne afterparty. Nie zabraknie muzyki, w tym koncertów różnych artystów wspierających idee wydarzenia. Na OFICJALNYM AFTERPARTY wystąpią: Holter & Mogyoro (Austria), Izabela Trojanowska, Trailer Park Girls, dj Heights Beats (Kanada), drag queen Żaklina.

2 lgbt warsaw love parade

My już nie możemy doczekać się soboty! Radosnej atmosfery i stolicy w tęczowych barwach, a przede wszystkim poczucia jedności w różnorodności i możliwości spotkania wszystkich tych, dla których wartości takie jak wolność, równość, tolerancja i wzajemny szacunek są sprawami fundamentalnymi. Bardzo się cieszymy, że patronujemy tegorocznej Paradzie Równości, a nasz Tęczowy Manifest jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Równości, który trwa od 2 do 11 czerwca. Do zobaczenia!

3 lgbt warsaw love parade

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej https://www.paradarownosci.eu/

Parada Równości na FB: https://web.facebook.com/events/1816553625280189

WAŻNE! Zbiórka środków na Paradę Równości cały czas trwa. Nadal możecie wesprzeć organizację Parady, każdy grosz jest na wagę złota: https://pomagam.pl/parada2017. Również podczas Parady zaplanowana jest zbiórka pieniędzy, weźcie ze sobą trochę drobnych!

Fot. materiały prasowe