Wiosna zbliża nas do natury, także w mieście. Złożony świat przyrody jest tematem najnowszych prac Kasi Łubińskiej. Już 13 czerwca wernisaż jej wystawy. 

Kasia Łubińska jest warszawską ilustratorką. Jej najnowsze dzieła powstały z inspiracji egzotyczną przyrodą. Prace zdominowała bujna tropikalna dżungla, rajskie kolorowe ptaki, gałęzie uginające się pod ciężarem owoców. Artystka potraktowała świat natury w sposób niedosłowny, poddała jego poszczególne elementy przekształceniom. Łubińska sięgnęła także głębiej – w jej pracach znajdziemy nieistniejące gatunki ptaków czy roślin.

„To, jak owady są w swej konstrukcji złożone i tajemnicze, choć anatomicznie wszystko jest na wierzchu, jest niesamowite. Lubię też obserwować, jak układają się pióra na ptakach, prążki na liściach, jak wygląda struktura przełamanej gałązki. Otaczam się roślinami i czuję się bardzo dobrze w ich towarzystwie” – opowiada warszawska ilustratorka

1 kasia ubinska

Kasia Łubińska ma też na swoim koncie inne projekty. Jest autorką serii etykiet dla browaru Inne Beczki. Jej prace zdobią również wnętrze warszawskiego klubu Niebo.

Wystawa czynna codziennie od godz. 10:00 do godz. 22:00

Wernisaż: 13.06 godz. 19:00

Kawiarnia Tamka 43, ul. Tamka 43, Warszawa

Organizatorami wystawy są Tamka 43 Café oraz Lumarte.

2 kasia ubinska

Materiały prasowe