„Zwykłe Życie” już po raz czwarty organizuje targi Niech żyje papier!. To wydarzenie na dobre wpisało się w kulturalny krajobraz Warszawy i z każdą edycją przyciąga coraz większe tłumy. W Państwowym Muzeum Etnograficznym znowu czekają na nas interesujący wystawcy, ciekawe prelekcje, rozwijające warsztaty i ekscytujące premiery.

Święto papieru odbędzie się w weekend 30 września i 1 października. Jak zawsze będziemy mogły i mogli zachwycać się cudnymi produktami. I w tej edycji wystawcy nie zawiedli – spodziewajcie się designerskich i unikalnych notesów, kalendarzy, książek czy plakatów. Fani artykułów piśmienniczych bez wątpienia poczują się tutaj jak w raju.

4. edycja NŻP! będzie okazją, aby zaopatrzyć się w najnowsze numery niszowych magazynów. Czekają na was między innymi „Zwykłe Życie”, „Magazyn Miasta” oraz oczywiście my, wyposażone w słuszny zapas IV numeru „G’rls ROOM”. Prawdziwą gratką są również premiery dwóch nowych czasopism – nieregularnika reporterskiego Non/fiction” tworzonego przez Karolinę Bednarz (autorka bloga o Japonii i Azji Wschodniej „W krainie tajfunów”) i kulturoznawczynię Dorotę Groyecką oraz kwartalnika dla dzieci „Trzy cztery”, czyli projektu ilustratorek Agaty Królak i Marii Dek.  

1 niech yje papier girls room

Niech żyje papier! to jednak nie tylko okazja do wydania pieniędzy na ładne rzeczy i pochłaniające lektury ;). Na zainteresowanych czeka dyskusja o przyszłości reportażu, młodej polskiej ilustracji czy panel „Miasta z papieru”. Ponadto, w czasie targów będzie miała miejsce premiera „Love Letter”, nowej książki Honzy Zamojskiego. Warto też zapisać się na darmowe warsztaty – dziewczyny z Hekla Studio nauczą nas kolażu, Magdalena Rukasz z „Dobrze się składa” przedstawi sztukę robienia lamp z origami, zaś Oficyna Peryferie przygotowała dla nas kurs obsługi riso, rodzaju powielacza idealnego do tworzenia zinów i artbooków.

2 niech yje papier girls room

To co, widzimy się w ostatni weekend września?

Niech żyje papier! 4!

30 września - 1 października, 11:00-20:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa

Wstęp bezpłatny

Fot. materiały prasowe