Kolejne kolekcje Natalii Siebuły to nie tylko urzekający mariaż subtelnej, nienachalnej i zarazem niezaprzeczalnej kobiecości z duchem vintage. To też klasa i świeżość, które znajdują się gdzieś na styku dziewczęcości i kobiecości. To w końcu bardzo spójne, przemyślane projekty: począwszy od ubrań, przez wybór prezentujących je modelek-muz, skończywszy na wyjątkowych wnętrzach, które świetnie oddają ducha danej kolekcji. 

Kilka dni temu Natalia Siebuła pokazała światu kolejną odsłonę swojej współpracy z fotografem Piotrem Czyżem i stylistą Mateuszem Kołtunowiczem, czyli sesję prezentującą kolekcję MOLECULE. Tym razem obok ubrań gwiazdą kampanii jest także Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprzednio projekty Siebuły można było zobaczyć we wnętrzach Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (kolekcja FACES) czy Domu Chemika, czyli Puławskim Ośrodku Kultury (kolekcja HER).

2 natalia siebua molecule

Modernistyczna architektura okazuje się być nie tylko tłem dla kolekcji, lecz także inspiracją. Często niedoceniane, a bez wątpienia zasługujące na szacunek budynki jak Audytorium Chemii (zaprojektowane przez Krystynę i Mariana Barskich w 1964 roku). Z zewnątrz możemy podziwiać szklaną, ostro zarysowaną bryłę; we wnętrzu zaś charakterystyczne dla momentu powstania sale wykładowe wykończone w dużej mierze drewnianymi elementami.

To przekłada się na ubrania pod szyldem MOLECULE, w których z jednej strony znajdziemy charakterystyczne dla Siebuły i jej poprzednich kolekcji kimonowe formy, nieoczywiste wycięcia i rozcięcia oraz wiązania. Z drugiej strony w kolekcji czuć ducha lat 60. i 70. Uwagę zwraca paleta barw wybranych w tym sezonie przez projektantkę. Przede wszystkim dominuje żywa, pulsująca czerwień, która wyróżnia się na tle drewna i dopełnia ultrakobiece fasony. Rudy czy musztarda, nieco bardziej retro, ale wciąż bardzo dynamiczne, też przyciągają naszą uwagę: czy to towarzysząc kombinezonom czy świetnym kompletom, jak i bluzkom z zamaszystymi, rozkloszowanymi rękawami. W tej kolekcji w ogóle mamy do czynienia zarazem ze swego rodzaju rozmachem, zamaszystością, powłóczystością i śmiałymi cięciami, ale i niezwykłym panowaniem nad formami, geometryczną precyzją, a więc niezwykle udanym połączeniem przeszłości z nowoczesnością. Ta kolekcja, w zasadzie jak i poprzednie, to wypadkowa wspomnień, przeżyć, doświadczeń, różnych wpływów, które rzutują na teraźniejszość. To hołd oddany sztuce poprzedników, czy to architektów, czy projektantów, krawców, bez których bylibyśmy dziś na zupełnie innym etapie. 

5 natalia siebua molecule

3 natalia siebua molecule

6 natalia siebua molecule 

4 natalia siebua molecule 

1 siebua

2 siebua

• molecule • 
natalia siebuła | 2017

fotografie • Piotr Czyż ~ Piotr Czyż
modelka • Martynika Kośnica
makijaż • Paulina Kurowiak ~ Paulina Kurowiak
stylizacje • Mateusz Kołtunowicz ~ Mateusz Kołtunowicz Stylist
produkcja • Natalia Siebuła & Katarzyna Zielińska

nataliasiebula.com.pl