Stosunek do nich jest wysoce ambiwalentny. Luksusowe w PRL-u, oswojone jako mieszanka studencka. Siarkowane lub nie. Dosładzane lub nie. Zdrowe, choć kaloryczne. W serniku – raczej niemile widziane. My jesteśmy pewne: najlepiej smakują te wrocławskie.

Światełka, kakao i grube skarpety. W galeriach handlowych miejsce zniczy zajęły czekoladowe mikołaje, mandarynki w Biedronce kosztują 3,45 zł/kg, a prawie 800 tysięcy Polaków zobaczyło już „Listy do M. 3”. Wymieniać dalej? Mama pyta, czy już wiem, co chcę pod choinkę, Spotify proponuje mi nową świąteczną playlistę, a moja przyjaciółka została wczoraj zaproszona na „the ugly sweater party”. Zaczęło się.

2 bakalie wrocaw

Janina Warsaw

Na ratunek przychodzi Wrocław i częstuje Bakaliami. Pod wdzięczną nazwą, pachnącą domową masą makową (a konkretnie tą od True Taste Hunters), kryje się przedświąteczna edycja targów mody, designu i młodej sztuki. To przytulna szczelina między komercyjną eskalacją konsumpcyjnych nastrojów a „Last Christmas” puszczanym w publicznych toaletach. Inicjatorką wydarzenia jest Marianna Grzywaczewska, która na co dzień koi rozkołatane warszawskie serca przy Paryskiej 17, serwując najlepszą polską modę w kameralnej atmosferze.

6 bakalie wrocaw

All These Oldies

W przepięknym wrocławskim NOT spotkacie znanych i lubianych wystawców  bardziej i mniej lokalnych  których wymieniam jednym tchem: Elementy, Lauke, Pun, Jan Barba, Essences, Bydgoska Wytwórnia Mydła, Rośliny, Wydawnictwo EneDueRabe, Foggyturtle i wielu, wielu innych. Jeśli jeszcze nie czujecie się dostatecznie przekonani, to może przekona was strefa jedzeniowa z Charlotte Wrocław na czele. 

Miejscowi i przyjezdni! Wpadajcie 16 grudnia do NOT (Piłsudskiego 74), róbcie zakupy od 12:00 do 20:00 i obdarowujcie swoich bliskich pięknymi rzeczami. Sobie też coś kupcie. 

1 bakalie wrocaw

Pulpa

3 bakalie wrocaw

Elementy

5 bakalie wrocaw

AUA

4 bakalie wrocaw

Charlotte

7 bakalie wrocaw 

Fot. materiały prasowe