Pierwszy śnieg, brzydka pogoda i niskie temperatury. Grudzień nie zachęca do wyjścia spod ciepłego koca. Na osłodę tej jesiennej chandry mamy zestawienie, przygotowane wspólnie z Going., prezentujące najciekawsze kulturalne wydarzenia tego miesiąca. Dajcie się wyciągnąć z domu, a nie będziecie żałować.

Madteo, piątek 1 grudnia 23:00, Jasna 1

Od wczesnych lat 90., po przeprowadzce do Nowego Jorku Madteo zaczął budować swoją pozycję. Efekty? Jeden z najbardziej unikatowych didżejskich stylów, ogromna muzyczna wiedza podparta imponującą winylową kolekcją oraz wysokie techniczne umiejętności i otwarty umysł. Za sympatycznym Włochem przemawia bogate doświadczenie i niezwykła lekkość, z jaką przychodzi mu miksowanie eklektycznych utworów.

 

Move Mózg #27: Session Victim, sobota 2 grudnia 23:00, Jasna 1

Niemiecki duet, który zjechał ze swoim ciekawym live actem niemalże cały świat, przyjedzie po raz pierwszy do Polski. Na zaproszenie kolektywu Move Mózg Session Victim zagrają w murach Jasnej 1. Oprócz kolekcjonowania winyli i bycia didżejami, producenci skupiają się na tym, aby prezentować muzykę elektroniczną w jej organicznej formie. Używają do tego żywych instrumentów. Efekty? Przekonajcie się w najbliższą sobotę!

 

Targi Rzeczy Ładnych, sobota/niedziela 2-3 grudnia, Pl. Trzech Krzyży 10/14

Grudzień to czas świątecznych zakupów, prezentów i sprawiania przyjemności najbliższym. Na Targach Rzeczy Ładnych, jak sama nazwa wskazuje, znajdziecie wyjątkowe i piękne przedmioty, pyszne jedzenie oraz przemiłych ludzi. Design, moda i dobrzy projektanci. Brzmi jak przepis na udane zakupowe łowy!

 

Targi Hush, sobota/niedziela 2-3 grudnia, PGE Narodowy

11. edycja targów mody Hush to szerokie spojrzenie na najciekawszych polskich projektantów. Młode i początkujące marki spotykają się tutaj z bardziej doświadczonymi i rozpoznawalnymi na rodzimym rynku. Potrzebujecie pięknych zimowych płaszczy? A może skórzanych torebek i dodatków? Wszystko znajdziecie w jednym miejscu!

 

Denzel Curry, środa 6 grudnia 19:00, Iskra Pole Mokotowskie

Wschodząca gwiazda amerykańskiej nowej szkoły rapu. Denzel Curry ma na swoim koncie ciepło przyjęty debiutancki album i współpracę z najważniejszymi hip-hopowymi producentami. Jego cechy charakterystyczne to ostre flow, energiczne beaty i ciekawe teksty. Do Polski przyjedzie na swój drugi koncert.

 

DJ Haus, sobota 9 grudnia 22:00, K55

Znakomity brytyjski DJ i właściciel renomowanej wytwórni Unknown to the Unknown. Selekcja DJ Hausa to pełen energii i niezwykle taneczny house. Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania tego producenta w Polsce. Wszyscy na Koszykową!

 

Matrixxman, piątek 8 grudnia 23:00, Jasna 1

Podopieczny amerykańskiego labelu Ghostly International i stały bywalec berlińskiego klubu Berghain. Matrixxman to znakomity DJ i producent, który najbardziej upodobał sobie futurystyczny i nieco mroczny styl. Jesteśmy pewni, że będzie to noc wypełniona znakomitą muzyką i tańcem do białego rana!

 

New People, piątek 8 grudnia 20:00, Grizzly Gin Bar

Jeden z najciekawszych zespołów wśród polskiej alternatywny. Koncerty New People to niesamowicie pozytywna energia, znakomite piosenki i naprawdę wysokie umiejętności. Na scenie dzieje się bardzo dużo, nie ma tu miejsca na nudę i przestoje. Młodość!

 

Joyce Wrice, sobota 9 grudnia 20:00, Cafe Kulturalna

Amerykańska dziewczyna, która dopiero narobi szumu w zmysłowym świecie r’n’b. Współpracowała z takimi producentami jak Mndsgn czy Jamma Dee. W swojej twórczości przemyca klimat lat 90. i uwodzi ciepłym, zmysłowym wokalem. Artystka szykuje się do pierwszej europejskiej trasy, więc zgotujmy jej ciepłe przyjęcie!

 

Targi Kanaba Fair, 9-10 grudnia, Mińska 65

Coś dla miłośników i amatorów cannabisu. Na tych targach znajdziecie przeróżne specyfiki (w pełni legalne!) na bazie tej rośliny. Kosmetyki, artykuły spożywcze, nasiona i nawet materiały budowlane. Niech żyją Wolne Konopie!

 

SuperSam +1: Rabih Beaini / Mikołaj Trzaska, czwartek 14 grudnia 19:30, Mózg Powszechny

Pochodzący z Libanu Rabih Beaini to jedna z najciekawszych postaci w świecie awangardowej elektroniki. Znany z zamiłowania do wielu gatunków i co za tym idzie inspirującego, eklektycznego brzmienia muzyk. W ramach improwizowanego cyklu SuperSam +1 pojawi się na scenie z Mikołajem Trzaską, jednym z najważniejszych muzyków polskiego jazzowo-eksperymentalnego podwórka.

 

Światło #47, piątek 15 grudnia 22:30, K55

Powoli zbliżamy się do jubileuszowej, 50. odsłony jednego z naszych ulubionych cykli imprez - Światła. Zawsze miło wspominamy wakacyjne tańce na nadwiślańskiej Barce i powroty do domu wczesnym rankiem. Na okres jesienno-zimowy impreza przenosi się pod dach klubu K55. Sympatyczni ludzie i bardzo taneczna muzyka - to najlepsze, co może nas tam spotkać!

 

Festiwal Radio Azja, 17-21 grudnia, Warszawa

Teatr Syrena, TR Warszawa oraz Mózg Powszechnego - w tych trzech miejscach odbędzie się tegoroczny festiwal Radio Azja. Podczas kilkudniowego maratonu, będzie okazja do usłyszenia najciekawszych zjawisk tamtejszej sceny. Wśród wykonawców, na których warto zwrócić uwagę, są między innymi Senyawa - rewelacja ubiegłorocznego Unsoundu, japoński awangardzista Taro Yasuno czy ośmioosobowa indonezyjska formacja Kande.

Fot. materiały prasowe