Neapol to miasto pozostawiające niezpomniane wspomnienia przez swoją niejednorodność. Gwarne, o różnych obliczach, łączące nowoczesność i o wyraźnych starożytnych korzeniach. Odrapane stare budynki wciąż cieszą wzrok swoimi ciepłymi kolorami, wokół pulsująca zielenią roślinność i niebieskie morze. Na horyzoncie Wezuwiusz. To wszystko składa się na niepowtarzalny klimat Neapolu, w którym na niemal każdym rogu jest coś do odkrycia.  

3 NEAPOLIS chanel NEAPOLIS chanel

Nic więc dziwnego, że Lucia Pica postanowiła właśnie tutaj poszukać inspiracji do najnowszej kolekcji makijażu Chanel. Niemal wszystkie najważniejsze odcienie Neapolu zawarła w wyjątkowej palecie cieni do powiek LES 9 OMBRES, która jest gwiazdą linii Chanel Neapolis. Skrzące i satynowe, jakby nieco zakurzone i spalone słońcem, nawiązujące do neapolitańskiej przyrody, skał i zabytków pięknie prezentują się na lekko opalonej skórze. 

My zakochałyśmy się jednak w palecie do ust POUDRE A LÈVRES. Pomysł na jej powstanie narodził się z oczarowania techniką temperową, którą zostały wykonane freski w Pompejach. Inspirujące były także kolory malowideł. I tak mamy napigmentowaną, nasyconą czerwień o kremowo-pudrowej konsystencji o matowym wykończeniu, którą można połączyć z balsamem i osiągnąć w ten sposób malarski efekt na ustach. Choć do paletki załączone są aplikatory, kosmetyki najlepiej wklepywać opuszkami palców, stopniując w ten sposób intensywność kolorów i połysku, który daje balsam.

2 NEAPOLIS chanel NEAPOLIS chanel

Słonecznych, jak i malinowych czerwieni czy odcieni różu z brzoskwiniową nutą nie brakuje też wśród pomadek (ROUGE ALLURE i ROUGE ALLURE VELVET) czy błyszczyków ROUGE COCO GLOSS. Także róż do policzków JOUES CONTRASTE tym razem jest w bardzo radosnym wydaniu i blisko mu do delikatnej, różowo-pomarańczowej skórki dojrzewających brzoskwiń. Na paznokciach zwłaszcza latem Lucia proponuje nosić wyrazistą żółć. Obok niej pojawia się i czerwień, i delikatny róż, jak i mięta, ale to zdecydowanie żółty wygrywa i najbardziej kojarzy się z Neapolem.

1 NEAPOLIS chanel NEAPOLIS chanel

 

4 NEAPOLIS chanel NEAPOLIS chanel

When I close my eyes and think of Naples, these are the colors I see…
Lucia Pica, CHANEL Global Creative Makeup and Color Designer

5 NEAPOLIS chanel NEAPOLIS chanel

Lucia Pica

Fot. materiały prasowe