Od 07.02 w Galerii Promocyjnej w Warszawie odbywa się prawdziwe święto miłości. Możemy tam oglądać poliptyk artystki Barbary Rej „The Power of Love”, który jest dopełniającym przekazem jej wystawy dyplomowej „Z mojej piersi się wyrwało”. „Serce”, którego głównym przesłaniem jest wielka miłość, jest wynikiem połączenia obu prac.

Miłość, pozytywna energia i radość to elementy zawarte w pracach Barbary Rej. Artystka łączy tematy związane z postrzeganiem dzieła sztuki jako obiektu kultu, narracją średniowiecznego malarstwa sakralnego czy zasadami magii sympatycznej oraz teorią aktów psychomagicznych Alejandro Jodorowskiego.

1 barbara REJ The poer of love wystawa

Dzięki obrazom, które stworzyła Rej przenosimy się do innego świata, w którym zło nie istnieje, a miłość wszystko zwycięża. Praca „The Power of Love” pokazuje, że od wiecznego udręczenia starciami światopoglądowymi i złem, które występuje na ziemi wybawią nas popkulturowi posłańcy miłości. Po tęczy, która jest symbolem przymierza nieba z ziemią, schodzą Cicciolina, Pierre Barda oraz Conchita Wurst. Stają się uzdrowicielami strapionych serc, wypełniając je radością oraz miłością. Bohaterami pracy „Wielkie Kuszenie” są Cicciolina i Jeff Koons. W obrazie tytułowy kusiciel został zastąpiony elementami pozwalającymi uniknąć grzechu. Symbolem wdzięczności oraz prośbą o utrzymanie takiego stanu są zawieszone po bokach wota. Pozostałe dzieła obrazują przyjemność, która wynika z okazywania sobie wielkiego uczucia, jakim jest miłość.

3 barbara REJ The poer of love wystawa

Redakcja enter the ROOM x G’rls ROOM objęła patronat medialny nad wystawą. 

Fot. materiały prasowe