Mamy nadzieję, że to już koniec żartów i wiosna naprawdę czai się tuż za rogiem. Co więcej, zerkamy na najbliższe dni i tygodnie, a tam sporo ciekawych wydarzeń z dziewczynami w rolach głównych. Wspólnie z Going. przygotowałyśmy dla was wiosenne zestawienie – imprezy i koncerty, na których po prostu trzeba być!

Braids, czwartek 5 kwietnia, Cafe Kulturalna

Kanadyjskie trio dowodzone przez uroczą wokalistkę Raphaelle Standell-Preston, znaną również z Blue Hawaii. Muzyka Braids to ekscytujący electropop z niebanalnymi produkcjami i melancholijnymi tekstami. Zespół ma na swoim koncie trzy studyjne albumy, z czego ostatni „Deep In the Iris” ukazał się w 2015 roku. Dobra okazja, aby zacząć myśleć o kolejnym świeżym materiale. Przyjdźcie posłuchać, bo to będzie oficjalny debiut Braids w naszym kraju!

 

Octo Octa, piątek 6 kwietnia, Smolna

Maya Bouldry-Morrison jest jedną z niewielu trans didżejek w klubowym środowisku. Jej występ na ubiegłorocznym festiwalu Unsound był jednym z największych highlightów tej imprezy. Do Polski wpadnie na dwa występy: w Warszawie oraz dzień później w Krakowie. Na pierwszym wydarzeniu towarzyszyć jej będzie również Rouge Mary, znana z formacji Hercules & Love Affair. Zachęcamy, bo impreza z Octo Octa to gwarancja udanej zabawy!

 

Kasia Lins, piątek 6 kwietnia, Niebo

Wschodząca gwiazda polskiej alternatywy? Muzyka Kasi Lins momentalnie przywodzi skojarzenia z takimi artystkami jak Daria Zawiałow czy Mela Koteluk. Żeby jednak nie było, jej twórczość ma w sobie jakiś intrygujący i niezwykle pociągający oryginalni pierwiastek. Jej warszawski debiut z nowym albumem będzie z pewnością dobrą okazją do sprawdzenia, jak materiał broni się na żywo!

 

We Are Radar na Jasnej: Jasss, sobota 7 kwietnia, Jasna 1

Krakowska delegacja We Are Radar zaprosiła na Jasną artystkę niebanalną. Jasss, bo pod tym pseudonimem ukrywa się producentka Silvia Jiménez Alvarez. Wydana pod koniec 2017 roku płyta „Weightless” była jednym z ciekawszych muzycznych momentów tamtego okresu. Balansująca pomiędzy ciężkim industrialnym techno, klimatycznym noisem i tajemniczym retrofuturyzmem artystka potwierdziła tym krążkiem, że ma sporo do powiedzenia w undergroundowym środowisku. Za deckami towarzyszyć jej będą m.in. Chino, Olivia i Dzuma. Obecność obowiązkowa!

 

Chrysta Bell, niedziela 22 kwietnia, Smolna

Agentka specjalna Tammy Preston z ostatniego „Twin Peaks”, a także wierna uczennica Davida Lyncha. Z wielkim reżyserem nagrała zresztą album „This Train”, który ukazał się niespełna 7 lat temu. W ubiegłym roku wróciła z płytą „We Dissolve” i to właśnie ten materiał będzie promowała podczas występu w klubie Smolna.

 

Women’s Voices, niedziela 22 kwietnia, Nowy Teatr

Women’s Voices to wyjątkowy cykl, którego pierwszym przystankiem będzie koncert w industrialnej przestrzeni Nowego Teatru. Na deskach tamtejszej sceny wystąpią silne kobiece głosy: Kayah, Brodka, Daria Zawiałow, Paulina Przybysz oraz gość specjalny, czyli Nosowska. Będzie przebojowo, melodyjnie, ale również z przekazem i mądrymi tekstami. Girl power!

 

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet, piątek 11 maja, 12on14 Jazz Club

Dorota Miśkiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, która szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Jest również córką słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza. W powracającym po jesienno-zimowej przerwie klubie 12on14 zagra z zespołem Atom String Quartet, który jest uważany za jeden z czołowych kwartetów smyczkowych świata. To może być niezwykle ekscytujące połączenie - przekonajcie się o tym na miejscu!

 

Ms. Obsession, sobota 12 maja, SPATiF

Ms. Obsession inspiruje się surrealizmem, Davidem Lynchem i Michaiłem Bułhakowem. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się debiutancki album artystki „Manekin”. Współpracowała na nim z niezwykle uznanymi w środowisku producentami - Agimem, en2akiem czy Teielte. Efektem jest romans elektroniki i oniryzmu, przebojowości i subtelności. Wokalistka wystąpi w SPATiFie z całym zespołem, co z pewnością dostarczy zgromadzonej publice pięknych muzycznych doznań!

Fot. materiały prasowe