Życie jest pasmem ciągłych wyborów i pytań. Wydaje mi się, że większość z nich pojawia się w liceum. Tak było w moim przypadku. Liceum było dla mnie bezpieczną przestrzenią, a kiedy ktoś pytał mnie o to, co zamierzam robić dalej w życiu, unikałam odpowiedzi. Jeśli jesteście na tym etapie, na którym ja byłam jakiś czas temu, z pomocą przychodzi ZMAPUJ SIEBIE, czyli innowacyjny projekt-esperyment, który wspiera dziewczyny w odważnym i świadomym planowaniu swojej przyszłości i może pomóc wam w odpowiedzeniu sobie na pytanie: co zrobić z tym życiem?

Twórczyniami projektu są Paulina Anna Galanciak i Paulina Łoś, które przy pomocy ekspertów stworzyły autorski program warszatowy. Liceum kończyły niecałe 10 lat temu (aż ciężko uwierzyć!). To nie był łatwy moment i dość przypadkowo podjęły decyzję co do swojej przyszłości. Wybrały kierunki studiów, które nie do końca je kręciły, ale wydawały się sensowne i racjonalne, których albo nie skończyły, albo zrobiły tylko dla dyplomu. Nie uważają, że był to stracony czas, bo poznały przy tym masę wspaniałych ludzi, ale czas szukania swojej drogi mógł być nieco krótszy, gdyby „zmapowały siebie” nieco szybciej. Każda z nich rozumie też, jak specyficzny jest obecnie rynek pracy, jak ciężko zdefiniować swój zawód (najczęściej nie ma się też jednego), jak elastycznym trzeba być. Chcą się tym dzielić, bo wiedzą, że może być mniej pod górkę, a wyzwań po drodze będzie i tak jeszcze bardzo dużo.

W ZMAPUJ SIEBIE wspólnie z uczestniczkami będą analizować i redefiniować słowa „niemożliwe” i „porażka”, omawiać dotychczasowe doświadczenia, wzmacniać pewność siebie, która jest istotnym elementem w podejmowaniu decyzji i pogłębiać wiedzę na temat rynku pracy, aby lepiej zrozumieć siebie i wybrać lepszą dla ścieżkę. Projekt jest dofinansowany, a udział bezpłatny!

Na początku projekt będzie testowany z licealistkami 1 i 2 klas z II Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Pauliny szukają dziewczyn, które nie są pewne swojej przyszłości i trochę boją się podejść do tego tematu, ale i takich, które mają na nią masę pomysłów, a może nawet pewne cele w życiu. Jeśli nie jesteś uczennicą II LO, napisz wiadomość do dziewczyn i stań się testerką narzędzia, które powstanie na warsztatach!

ZMAPUJ SIEBIE to 3 spotkania warsztatowe, które pogłębią twoją wiedzę o sobie, o pracy w grupie, o rynku pracy i o tym, jak się w nim odnaleźć. Poznasz grupę wspaniałych dziewczyn, których zaufanie i moc pomoże ci w osiąganiu sukcesów, a ponadto dostaniesz narzędzia, z których będziesz mogła korzystać po zakończonych warsztatach!

1 zmapuj siebie Paulina Anna Galanciak i Paulina os

Co składa się na ZMAPUJ SIEBIE?

  • 3 spotkania warsztatowe po 8 godzin każde, w dniach 8 maja, 22 maja i 6 czerwca 2018 (nie bój się, zapewniamy dobry obiad!), skupiające się na samorozwoju i zrozumieniu twoich możliwości zawodowych
  • indywidualne sesje mentoringowe z kobietami, które mogą cię zainspirować
  • szereg narzędzi do mapowania siebie
  • zdobycie wiedzy na temat obecnego rynku pracy
  • poznanie narzędzi Design Thinking, narzędzi do planowania
  • wsparcie w grupie na Facebooku
  • certyfikat uczestnictwa na koniec
  • możliwość współtworzenia innowacyjnego rozwiązania, które odpowie na potrzeby dziewczyn w podobnej sytuacji

3 zmapuj siebie Paulina Anna Galanciak i Paulina os

O pomysłodawczyniach:

Paulina Łoś - na mój zawód nie ma jednego określenia, a na pytanie „czym się zajmuję” biorę duży wdech, bo wiem, że będzie to długa historia. Jestem graficzką, ilustratorką, projektantką, service designerką, facylitatorką graficzną, prowadzę warsztaty z metodologii Design Thinking. Uwielbiam mieszankę tych wszystkich rzeczy i to, że w zależności od zlecenia, używam innego zestawu moich umiejętności. Przez ostatnie 2 lata pracowałam głównie z korporacjami - m.in. z Sony Music, Dentons, Bonduelle, Kruszwicą, ale też z organizacjami pozarządowymi, np. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Polską Akcją Humanitarną. Kręci mnie taniec i dziwne metody pracy z ciałem. Jestem bardzo zapominalska, ale moi przyjaciele zawsze mi wybaczają.

Paulina Anna Galanciak - na pytanie „co robię w życiu?” nigdy nie odpowiadam w ten sam sposób. Czasem koordynuję festiwale i wydarzenia, czasem prowadzę warsztaty, czasem tworzę nowe projekty, czasem robię zdjęcia. Pracuję głównie z Fundacją TIFF Collective, Wrocławską Fundacją Filmową, Kolektywem Kobietostan i Fundacją Jubilo. Działam przede wszystkim we Wrocławiu, ale nie tylko; od zeszłego roku na mojej zawodowej mapie pojawiła się Świdnica, Poznań, Warszawa czy Krzywaniec. W tym roku udało mi się też zostać Stypendystką Ministra Kultury, co nieco mnie przeraża, ale i bardzo cieszy! Na pewno jestem teraz ogromnie zadowolona z tu i teraz, bo udaje mi się rozwijać wszystko to, co lubię najbardziej. Do tego uwielbiam podróżować, ale też nie ma nic lepszego niż wieczór z filmem i z moimi dwoma kotami na kolanach.

Fot. materiały prasowe