Zaangażowana artystka, której prace można oglądać w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Izabela Chamczyk, finalistka 8. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, porusza feministyczne tematy w swoich pracach malarskich i performerskich. W Pawilonie Sztuki ERGO Hestia w Warszawie od 19 kwietnie do 1 czerwca można oglądać wystawę jej malarstwa pt. „Sensation”.

Malarka-performerka-buntowniczka. Izabela Chamczyk ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na wrocławskiej ASP w 2009 roku, w pracowni Pawła Jarodzkiego. Studiowała również na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w pracowni Dominika Lejmana. W swoich pracach i akcjach performerskich porusza takie zagadnienia jak choćby miejsce artysty na rynku sztuki. Nie boi się też emocji, które stereotypowo bywają uważane za kobiece. 

1 Izy Chamczyk hestia

Na najnowszą wystawę „Sensation” składają się obrazy, które działają na zmysły odbiorcy, wprowadzając go w proces artystyczny. Intrygujące struktury, kompozycje, barwy pokazują niejako malarstwo od kuchni. W tym też wyraża się znów charakterystyczna dla artyski emocjonalność, bazowanie na styku różnych, często skrajnych odczuć. Prace Chamczyk prezentowane na wystawie mają zachęcić odbiorcę do wyjścia poza schematy, do przefiltrowania, interpretowania jej sztuki przez pryzmat własnych odczuć. Co więcej, przestrzenne, niczym rzeźbiarskie prace wywołują w odbiorcy chęć uruchomienia innych zmysłów poza wzrokiem, na przykład dotyku, poznania jak skóra reaguje na fakturę obrazów i zanurzenia się w kreowany w pracach świat, w tę mieszankę warstw i kolorów, w buzującą emocjami otchłań.

3 Izy Chamczyk hestia 

***

Izabela Chamczyk, SENSATION

wernisaż: 19 kwietnia 2018, czwartek, godz. 18.00

Pawilon Sztuki ERGO Hestia / Kostrzewskiego 1 / Warszawa

wystawa trwa do 1 czerwca 2018

godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, piątek 14.00-17.00

środa nieczynne, czwartek 14.00-18.00 lub po umówieniu telefonicznym +48 513 525 045

http://izabelachamczyk.com/

4 Izy Chamczyk hestia

Fot. materiały prasowe