25 czerwca w Muzeum nad Wisłą w Warszawie zobaczymy 25 prac młodych artystów w ramach wernisażu wystawy finałowej 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wtedy też poznamy laureatów konkursu! 

Wystawa zorganizowana nad Wisłą to wspaniała możliwość, aby zapoznać się z twórczością młodych (studenci IV i V roku kierunków artystycznych), zorientować się, jak za pomocą sztuki, jakimi środkami wyrazu komentują rzeczywistość, w której przyszło im wchodzi na rynek. Dla nich to z kolei świetna okazja, aby wyjść ze swoimi pracami do szerokiej publiczności. Najlepsi spośród nich dostaną stypendia i możliwość wyjazdu na zagraniczne rezydencje, co stanowi cenne i bardzo rozwojowe doświadczenie. 

"Zaproszenie do wejścia w pole sztuki kierujemy również do wszystkich nowych uczestników, w tym oczywiście do nas – odbiorców i szerokiej publiczności. Jest to bowiem przestrzeń mieszcząca w sobie nie tylko wiele podmiotów, ale również dostępna, przyjazna i otwarta dla każdego. Prace tegorocznych finalistów reprezentują nie tylko różnorodne postawy twórcze, dają też pogląd na to, jaką optykę względem współczesnych problemów społecznych i artystycznych przyjmuje młode pokolenie" — mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

 

Wystawa finałowa 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Wernisaż: 25 czerwca 2018 / godz. 19.00

Muzeum nad Wisłą - filia MSN w Warszawie
Wybrzeże Kościuszkowskie 22
(Metro: stacja Centrum Nauki Kopernik
Autobusy: 127, 318, 385)

Wystawa potrwa do 4 lipca.

 

Program wydarzeń towarzyszących wystawie finałowej 17. edycji konkursu APH
Muzeum nad Wisłą / Wybrzeże Kościuszkowskie 22 / Warszawa

26 czerwca / godz. 18.30
Oprowadzanie po wystawiez audiodeskrypcją z Zuzanną Zasacką i Agnieszką Sinicką dla osób niedowidzących i niewidzących.

30 czerwca / godz. 11.00
Oprowadzanie po wystawie z Bogną Świątkowską - członkinią jury i prezeską Fundacji Bęc Zmiana.

30 czerwca / godz. 13.00
Oprowadzanie po wystawie z Danielem Kotowskim dla osób niesłyszących z tłumaczem fonicznym (język polski). Tłumacz: Marta Kalinowska.

26.06. i 03.07.2018 w godz. 15.00 - 17.00
W każdy wtorek w muzeum obowiązują tzw. „ciche godziny”, podczas których nie są organizowane żadne wydarzenia publiczne ani oprowadzania dla grup, a prace emitujące głośne dźwięki i intensywne światło są wyłączone, dzięki czemu osoby z nadwrażliwościami sensorycznymi mogą komfortowo zwiedzić wystawę.

 

Fot. materiały prasowe