Lato to taki czas, kiedy nic nie trzeba, a wszystko wolno. Czas ciężki od upałów, ale też pełen subtelnych chwil przesyconych grą światła i zapachów, które chciałoby się zatrzymać na dłużej, jednak są ulotne i pozostają wyłącznie w naszej pamięci. Letnia, chciałoby się powiedzieć wakacyjna, kolekcja makijażu i wyjątkowy samoopalacz-mgiełka stworzone przez Lucię Picę są próbą uchwycenia tych wszystkich sprzeczności, które zachwycają nas w czerwcu, lipcu, sierpniu...

Nasycone barwy dojrzałych owoców i migotliwe, połyskujące kręgi na wodzie odbijające promienie słońca. Skóra muśnięta jego promieniami i rozpalone, rozgrzane do czerwoności policzki. Lato w pełni. W tym roku w wydaniu Chanel Beauty to swobodny wakacyjny look, ozłocona skóra, podkreślona kosmetykami stworzonymi z myślą o tym, by stosować je bez większego wysiłku, z przyjemnością i dziecięcą radością odkrywania pierwszych zmysłowych wrażeń, jakie może dawać wklepywanie soku z jagód czy wiśni w usta lub zanurzanie dłoni w miękkimi, rozgrzanym piasku. 

1

2

3

Lucia Pica postawiła więc w kolekcji ÉCLAT ET TRANSPARENCE DE CHANEL na wygodę i bardzo naturalny, świetlisty efekt. Zacznijmy od wspomnianej samoopalającej mgiełki L'EAU TAN, która jest dosłownie hitem: nie pachnie jak inne samoopalacze, warto ją stosować rozsądnie, ale raczej nie ma mowy o sztucznym kolorze, a o podkreśleniu skóry, która jednocześnie jest pielęgnowana. Rozpylanie i wmasowywanie w skórę lekkiej, pachnącej latem mgiełki jest szalenie przyjemne. Doceni to każdy, kto choć raz miał do czynienia z kosmetykami samoopalającymi o specyficznym zapachu i kolorze, nawet jeśli mowa o takich z luksusowej półki. 

Poza tym kolekcja letnia bazuje na niedopowiedzianych kolorach, takich, które widzimy przez zmrużone, podrażnione słońcem oczy. Oczywiście są tu barwy ziemi, brązy i złota, z połyskującymi drobinkami, trochę przydymione, jakby straciły swoją moc pod wpływem promieniowania słonecznego, ale jeśli nałożymy więcej warstw, to zyskamy bardziej wyrazisty efekt, który wciąż będzie promienny i skrzący (piękna paleta do makijażu oczu (CRÉATION EXCLUSIVE LES 4 OMBRES ÉCLAT ÉNIGMATIQUE czy kredki do oczu)

Kolejne must have tej kolekcji stanowią pomadki w kredce (LE ROUGE CRAYON DE COULEUR), miękkie, stapiające się ze skórą, podkreślające naturalny kolor naszych ust. I w końcu PALETTE ESSENTIELLE ÉTÉ - Éclat Solaire, czyli kompaktowy zestaw do makijażu: rozświetlacz, bronzer i róż, których można użyć zgodnie z własną inwencją, aby podkreślić skórę na własnych zasadach. 

1 chanel CRUISE18 CADRE LD

Fot. materiały prasowe