Lekkie, basenowe klapki z lat 90. wspominaliśmy jeszcze niedawno z rozrzewnieniem na fali powrotu mody z tamtego okresu. Niektórzy może nawet szczęśliwie odnajdywali jakieś modele vintage, budząc zazdrość wśród znajomych. Tymczasem Kuboty powracają w nieco podrasowanej odsłonie.

Zaczęło się od tego, że grupa przyjaciół wpadła na szalony pomysł, aby Kuboty reaktywować. Okazało się, że to wcale nie tak szalona idea i udało im się uzyskać zgodę na wykorzystanie logo. Ruszyła produkcja. Co warte podkreślenia, "nowe" Kuboty powstają od A do Z w Polsce, każdy element tworzony jest ręcznie przez polskich wykonawców. Co równie ważne, w Kubotach z XXI wieku zastosowano elementy skórzane tam, aby zapewnić jak najlepszy komfort naszym stopom.

Na początku w kubotastore.pl można było znaleźć przede wszystkim modele nawiązujące do prototypu z lat 90. Ale kolekcja się poszerza i w połowie lipca pojawiła się na przykład linia retro, a w niej m.in. buty inspirowane twórczością Mondriana. Do swoich klapek można też dobrać pasujące skarpety.

Jak przeczytamy na stronie marki, 1% ze sprzedaży klapek przekazywany jest Fundacji DKMS, a więc wspomagamy przy okazji osoby chore na białaczkę i inne nowotwory krwi. 

kubotyglam680 

Fot. materiały prasowe