Barwne okręgi opasane srebrną klamrą – bursztynowe, różowe, zielone. To Chance od Chanel. Jedyny zapach marki we flakonie, który nie jest prostokątem. W samym środku śnieżnego stycznia dom Chanel zaprezentował najnowszego członka szczęśliwej rodziny i za jego sprawą na chwilę powiało delikatną wiosną.

Chance to po francusku szczęście. Chance i Chanel brzmią jak gdyby były dla siebie stworzone, prawie jak idealny anagram. Okrągły flakon to nie przypadek, bo Chance jest jak koło fortuny – fala świeżości wiruje, by napotkać kobiece, kwiatowe serce i zakończyć krąg w zmysłowej, pikantnej bazie. Chance jest jak tornado, jak drzwi otwarte ku przygodzie, w kierunku nieznanego, jak usta gotowe do pocałunku... Oryginalna kwiatowo-szyprowa kompozycja z 2002 roku autorstwa nadwornego nosa Chanel Jacques’a Polge’a kusi wyrafinowaniem i wesołością. Jest idealnym wyborem na beztroską, a zarazem szykowną randkę. Świeżość nut głowy zapewniają cytryna, różowy pieprz i egzotyczny ananas. Kwiatowe serce budują nuty hiacyntu, jaśminu i pudrowego irysa. Całość osadzona jest na bazie z ambry, paczuli, wetywerii i białego piżma. Zapach występuje w dwóch koncentracjach – wody perfumowanej i toaletowej.

Rodziny Chance na przestrzeni lat zdecydowanie się rozrosła. Po kolei dołączały do niej nowe kompozycje – świeża, sportowa, energetyzująca Eau Fraiche (2007), delikatna i romantyczna Eau Tendre (2010) oraz dynamiczna i wesoła Eau Vive (2015). Teraz, dziewięć lat po premierze wody toaletowej Chance Eau Tendre dom mody Chanel odsłania jej nową interpretację w postaci wody perfumowanej. Wzmocniona delikatność. Brzmi jak oksymoron? Tak, ale to ma sens!

1 take your chance chanel chhance

W nowej odsłonie twórca zapachów marki – Olivier Polge – reinterpretuje kwiatowo-owocowego klasyka. Dodaje mu intensywności, sprawia, że jest bardziej otulający i zdecydowanie dłużej trwa na skórze. Chance Eau Tendre Eau de Parfum to kompozycja świetlista, delikatna, na wskroś kobieca, ale nie efemeryczna. Jej kwiatowe serce akcentuje pełnię absolutu jaśminowego wzbogaconego promienistą esencją róży. Otwarcie kompozycji to znany z klasyka orzeźwiający owocowy duet grejpfruta i pigwy. Kwiatowo-owocowy bukiet osadzono na podstawie zbudowanej z kremowych białych piżm tworzących komfortowy, bawełniany woal na skórze. Chance Eau Tendre Eau de Parfum to zapach wręcz stworzony do noszenia podczas nadchodzącej wiosny – świetlisty, radosny, subtelny, a zarazem czarujący swoim młodzieńczym pięknem przez długie godziny. Flakon nowej wody perfumowanej wyróżnia srebrny korek w kształcie kostki do gry.

Premierze towarzyszy nowa kampania reklamowa przygotowana dla całej linii. Jej twórcą jest współpracujący z marką Chanel od 1990 roku reżyser Jean-Paul Goude. Tym razem twórca przenosi nas w świat teatru, gdzie odbywa się szalony, wirujący casting. We współpracy z choreografem Ryanem Heffingtonem i muzykiem Samem Spiegelem, Goude stworzył film czerpiący z bogactwa różnych gatunków muzycznych i tanecznych. Nazwał go "bref métrage" – krótki, taneczny popis pełen energii, graficzności, zmysłowości i stylu. Wirujące niczym derwisze tancerki swoją ekspresyjną choreografią idealnie oddają charakter okrągłego zapachu Chance.

Szczęście toczy się swoim własnym torem. Czyżby? Według Chanel, jeśli nie przychodzi – po prostu wyjdź i je złap! 

 

 

Fot. materiały prasowe