Już po raz trzeci nasza zaprzyjaźniona redakcja magazynu Zwykłe Życie organizuje świetne dziewczyńskie wydarzenie, na którym nie może nas zabraknąć! Was również! Spotkajmy się 9 lutego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, aby doświadczać, dyskutować, szkolić się, sprzedawać i kupować, jak i działać w dobrej sprawie. Zaczynamy o 11:00!

Niech Żyją Dziewczyny! to targi. A skoro targi i Zwykłe Życie, to nie zabraknie polskich firm, zwłaszcza tych prowadzonych przez dziewczyny czy/i oferujących rzeczy stworzone z myślą o dziewczynach. Czego możecie się spodziewać? Na pewno kosmetyków, ubrań i biżuterii, książek i magazynów i wiele, wiele więcej!

Zapraszamy oczywiście na stoisko G'rls ROOM, gdzie będziemy i my! Wpadajcie przybić noworoczną piątkę, porozmawiać o dziewczyńskich sprawach, o feminizmie i sekspozytywności. Oprócz sympatycznej atmosfery będą z nami nasze archiwalne magazyny! Będą nasze koszulki i pewna niespodzianka, o której już wkrótce. Znajdziecie też u nas masażery łechtaczkowe Sona marki Lelo od Secret Place (chętnie o nich opowiemy, bo same używamy) oraz zmysłowa ceramika od Olgi i Iriny tworzących august design studio: naczynia z kolekcji Joy oraz cycuszkowe i cipkowe broszki!

Kogo jeszcze spotkacie wśród wystawczyń i wystawców? Martę i Bartka z kosmetycznej marki Jan Barba, Magdę Pawlas stojącą za brandem Pavlas, siostry tworzące ceramikę jako FENEK czy Nadię Kubczak, która będzie ze swoimi rysunkami. Będzie biżuteria od LUNA MOOD czy marki UMIAR, lniane cuda od ŁYKO, oprawy okularowe Sirene, koszulki z haftami od momu, będą Torebelki... I wiele więcej!!!

 

Niech Żyją Dziewczyny! to również ciekawe dyskusje i spotkania autorskie

12.00. DYSKUSJA: NIE DA SIĘ ZAWSTYDZIĆ KOBIETY JEJ SEKSUALNOŚCIĄ, GDY ONA SIĘ JEJ NIE WSTYDZI

Czyli w samo południe zapraszamy MY! G'rls ROOM. Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak poprowadzą dyskusję o slutshamingu, a udział w niej wezmą Kamila Raczyńska-Chomyn aka Dobre Ciało (ale i Pani Miesiączka), inicjatorka akcji antyslutshamingowej, oraz Patrycja Wonatowska, seksuolożka związana z Instytutem Pozytywnej Seksualności. Zapraszamy Was do wzięcia udziału! Będziemy rozmawiały o tym, czym jest slutshaming, skąd się bierze, jak sobie z nim radzić, wrócimy do akcji zainicjowanej przez Kamilę, będzie też miejsce na osobiste historie. 

4 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

14.00. SPOTKANIE: ODWAGI DZIEWCZYNY!

Redaktorka naczelna Zwykłego Życia i autorka książek, czyli Agata Napiórska, porozmawia z Anną Dziewit–Meller (autorką książek „Damy, dziewuchy, dziewczyny) i Joanną Kończak (autorką książki „Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice”) o tym tym, jak kobiety podbijają i zmieniają świat. Słowem: dawka dziewczyńskiej energii i książkowych inspiracji.

16.00. ROZMOWA: ZIMĄ ZADBAJ O SIEBIE KOMPLEKSOWO

Na koniec dziewczyński power duet, czyli Monia Kucel i Paulina Puchalska działające jako Element Żeński, ekspertki od holistycznego podejścia do dbania o urodę, poprowadzą spotkanie z zakresu szeroko pojętego dbania o siebie – zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Dawka wiedzy, którą szybko można wdrożyć w życie, bez wątpienia przyda się zwłaszcza teraz – w dającym w kość okresie zimowym. Rozmowa przybierze formę otwartego panelu z ekspertkami z zakresu dietetyki i kosmetologii.

Dziewczyny z Elementu Żeńskiego będą miały też swoje stoisko, gdzie będziecie mogły i mogli kupić ich EŻ Undies, czyli wygodne i przyjazne ciału majtki!

2 ezundies element zenski 

Niech Żyją Dziewczyny! to także, jak zwykle, warsztaty. A na tych warsztatach spotkacie kolejne bliskie nam, szalenie sympatyczne dziewczyny, które zagwarantują Wam twórczy czas!

Ceramiczne broszki-cycki z August Studio, czyli tworzenie w kameralnej atmosferze broszek celebrujących cielesność na kamionkowej lub porcelanowej masie! Dawka zabawy i podstawowej wiedzy o procesie tworzenia ceramiki.

„Dziewczęce rytuały” - warsztaty kolażu ze Studiem Hekla. Paulina i Monika często ozdabiają łamy naszego magazynu swoimi rysunkami i kolażami. Podczas warsztatów „Dziewczęce rytuały” powstaną serie unikatowych pocztówek-ilustracji. Tematem będą „Dziewczęce rytuały” - od szczotkowania włosów czy makijażu, przez guilty pleasures, po syreny i mistyczne ceremonie z udziałem kobiet. Punktem wyjścia do kolażowych ilustracji będzie symbolika kobiecych obrzędów oraz znaczenie rytuałów w codziennym życiu. Budulcem do kolażu, a następnie serii pocztówek, będą stare fotografie przedstawiające portrety dziewczyn i kobiet, vintage widokówki oraz kolorowe magazyny. W trakcie warsztatów będzie również mowa o postprodukcji i wykorzystaniu analogowych wycinanek projektowaniu graficznym oraz ilustracji prasowej.

6 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

Viva la cipka! Warsztaty haftowania z Lucky Shirt, czyli warsztat, któremu matronujemy do potęgi entej! Bo jesteśmy wielkimi fankami cipek i ich afirmacji w każdej postaci. A haft jest nam szczególnie bliski! Co Was czeka na tych warsztatach? Na kształt dawnych kółek hafciarskich Ewelina Klećkowska – połowa duetu tworzącego markę Lucky Shirt – poprowadzi nietypowy kurs haftowania. Przedmiotem haftowanych wzorów będą roznegliżowane dziewczyny. Niech żyją ich piękne ciała!

8 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

18.00 - 19.00 Poczuj swoje ciało, czyli na zakończenie dziewczyńskiego dnia coś specjalnego. Ciało to narzędzie naszej intuicji. Oddech to przewodnik po sobie. Umiejętnie korzystając z dobrodziejstw tych dwóch naszych największych sojuszników, możemy więcej, pełniej, z większą świadomością. Jesteśmy przy sobie. Na warsztacie nauczycie się mocniej czuć, łatwiej z ciałem łączyć, koić się i doenergetyzować. A przynajmniej spróbujecie – za pomocą ruchu, głosu, oddechu – poczuć jedność z ciałem, tym, którego na co dzień nie doceniamy, nie rozumiemy, nie czujemy, nie kochamy. A wszystko to pod okiem Agi Kozak – trenerki, coacherki i dziennikarki, nauczycielki medytacji. Aga na co dzień pisze o dobrym życiu dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Jest dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia i trenerką oddechową. Studiowała bioenergetykę Iowenowską i tantrę. Uczy medytacji dynamicznych. My z Agą miałyśmy już przyjemność ćwiczyć i polecamy jej zajęcia z całego serca!

 5 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

Niech Żyją Dziewczyny! to dobroczynność.

Na stoisku ZWYKŁEGO ŻYCIA odbędzie się loteria fantowa z cennymi nagrodami, z której całkowity dochód zostanie przekazany na Centrum Praw Kobiet. Dorzućcie się! Los kosztować będzie 10 zł. Będzie można wylosować między innymi nasze magazyny!

1 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

2 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

3 niech zyja dziewczyny kobiece kregi

 

NIECH ŻYJĄ DZIEWCZYNY! KOBIECE KRĘGI 

Widzimy się w sobotę 9 lutego w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy Kredytowej 1 w Warszawie. Czekamy na Was od 11:00 do 19:00. Szczegóły znajdziecie na Facebooku.  

 

Fot. materiały prasowe ZŻ