Na najnowszej płycie Jacka Savorettiego znalazły się utwory napisane między innymi przez samego Boba Dylana i Kylie Minogue. Album „Singing to Strangers”, który błyskotliwie nawiązuje do najlepszych europejskich tradycji muzycznych lat 50. i 60., będzie miał swoją premierę 15 marca, a już w maju artysta wystąpi w Polsce – w Warszawie i we Wrocławiu.

Słyszeliście już o Jacku Savorettim? Jeśli nie, pewnie niebawem się to zmieni, bo na świecie o muzyku jest coraz głośniej. Savoretti zadebiutował w roku 2006 singlem „Without”, w roku 2007 pojawiła się jego pierwsza płyta – „Between the Minds”. W kolejnych latach Savoretti też nie próżnował – w 2009 roku wydał płytę „Harder than Easy”, w 2012 – „Before the Storm”, w 2015 „Written in Scars”, w 2016 „Sleep No More”, a teraz wraca z najnowszym krążkiem  „Singing to Strangers”. Mimo bogatego dorobku Jacka, świat zachwycił się nim dopiero, kiedy muzyk wystąpił w prestiżowym talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór „Catapult” ze swojej czwartej płyty. Później wszystko potoczyło się szybko. Savoretti awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Support europejskiej trasy Johna Legenda jedynie potwierdził, że czas zwrócić uwagę na Savorettiego. Już niebawem będzie ku temu okazja, bo 9 maja muzyk wystąpi we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, zaś 11 maja w warszawskim Palladium. Ponadto dziś Savoretti nagrywa koncert w radiowej Trójce, który wkrótce będzie wyemitowany na radiowej antenie, a jutro rano będzie można zobaczyć artystę w „Dzień dobry TVN”. To część promocji najnowszego singla „Candlelight”, w którym wystąpiła Polka – Ania Jagodzińska.

1 jack

Na tym jednak nie koniec polskich akcentów. W końcu Savoretti ma też polskie korzenie. Jego matka ma pochodzenie niemiecko-polskie, ojciec jest Włochem. Muzyk dorastał w Londynie, następnie przeniósł się wraz z rodzicami do Szwajcarii, dużo podróżował po Europie. Życiową pasję odkrył dość wcześnie. Zaczęło się od zainteresowania poezją. Savoretti przyznaje, że jako nastolatek nieustannie bujał w obłokach i pisał. Aż jego matka podarowała mu gitarę i zachęciła, by spróbował także pisania tekstów piosenek. Muzykę zaczął więc tworzyć jako 16-latek a komunikowanie się ze światem za jej pośrednictwem szybko stało się dla niego głównym środkiem wyrazu. Liryczne utwory mają w sobie silny ładunek emocjonalny. Szczególnie widać to na najnowszej płycie – „Singing to Strangers”. Savoretti przyznaje, że nagrywając ją, wreszcie miał możliwość zrobić coś stricte wedle swojego autorskiego projektu, mając kontrolę nad całym procesem twórczym od A do Z. Płyta powstała w Rzymie. Zachęcamy do słuchania, jak i zobaczenia występów Savorettiego na żywo!

09.05.2019 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

Bilety

11.05.2019 – Warszawa, Palladium

Bilety

Fot. materiały prasowe