Już w marcu szykuje się kolejny koncert, który zadowoli wielbicieli muzyki elektronicznej. W warszawskim klubie Niebo wystąpi brytyjski duet Maribou State.

Chris Davids i Liam Ivory poznali się jeszcze w szkole. Już jako nastolatkowie tworzyli muzykę i grali wspólnie w zespołach. Przełom nadszedł, gdy o remiks poprosił ich zespół Hadouken!. Niebawem Davids i Ivory zadebiutowali jako Maribou State, wydając w 2011 roku EP-kę „Habitat”. Dwa lata później pojawiła się EP-ka „Truths”, a w roku 2015 ich pierwsza płyta – „Portraits”. Przyszedł czas na komercyjny sukces, światową trasę koncertową, współprace z gwiazdami, bo Davids i Ivory stworzyli remiksy piosenek między innymi dla takich artystów jak Lany Del Rey, Fatboy Slim czy Alpines. Teraz muzycy wracają z drugą płytą – „Kingdoms in Colour” – dojrzalszą, eklektyczną, o bardzo szerokim spectrum inspiracji.

Maribou State od początku swobodnie łączą różnorodne muzyczne odcienie, splatając soul, jungle czy house z elektroniką w wydaniu indie czy rockowymi elementami. Teraz duet poszedł o krok dalej w swoich eksperymentach, inspirując się muzyką z miejsc, które Brytyjczycy odwiedzili podczas swojej międzynarodowej trasy. Na „Kingdoms in Colour” znajdziemy więc dźwięki będące swego rodzajem zapisem z podróży po Azji, Ameryce, Australii. To świetny przykład na to, jak etniczne brzmienia mogą zaistnieć w pełnej symbiozie z na wskroś współczesną elektroniką.

Maribou State będą promować swoją najnowszą płytę w Warszawie już 19.03. Organizatorem wydarzenia jest Follow The Step. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku, a bilety kupicie między innymi na stronach Biletomat.pl, Eventim.pl czy Going.

Fot. materiały prasowe