Jesteśmy orędowniczkami przyjemności i uważamy, że od czasu do czasu zdecydowanie warto się rozpieścić. Tak po prostu. A z okazji Dnia Kobiet już szczególnie. Przyjemność oczywiście może mieć niejedno imię, a najlepszy prezent to ten, który idealnie trafia w potrzeby obdarowywanej osoby. Jeśli jednak brak Wam pomysłów, co sprezentować samym sobie lub bliskiej Wam dziewczynie,  podpowiadamy, co my najchętniej dostałybyśmy na Dzień Kobiet. 

Tym razem podrzucamy inspiracje głównie książkowo-majtkowo-sensualne. Jeśli szukacie czegoś w duchu erotycznym, zajrzycie do naszego wciąż aktualnego prezentownika walentynkowego.

1. Kolczyki Luna Mood – wybrałyśmy je nie tylko ze względu na kształt przypominający nam o tym, że możemy sięgać gwiazd. Przede wszystkim przekonuje nas do tego modelu to, że 10% dochodu z jego sprzedaży jest przeznaczane na Fundację „Kosmos dla Dziewczynek”, która stoi za bliskim naszym sercom magazynem dla dziewczynek, jak i innymi działaniami wzmacniającymi dziewczynki, aby mogły dorastać na swoich zasadach, z daleka od ograniczających stereotypów. 

2. „Zdrój” Barbary Klickiej –  książka, która balansuje między prozą a poezją, czaruje metaforami. I nic dziwnego skoro autorka jest uznaną poetką. Historia rozgrywa się w sanatorium, dokładnie w Ciechocinku, a poznajemy ją z perspektywy głównej bohaterki Kamy. To historia o władzy, przemocy, zniewoleniu – zarówno systemowym, jaki i tym, jakie sami sobie potrafimy zgotować we własnej głowie czy w swoim ciele. 

3. Majtki Irena z hasłem ASK ME TENDER – czyli nasze ciało- i sekspozytywne białej majtasy z wysokim stanem, z miękkiej, mięsistej bawełny, która otula ciało, pozwala poczuć się komfortowo, a co za tym idzie również zmysłowo naszym zdaniem. Hasło ASK ME TENDER ma przypominać o tym, jak ważna jest sekskomunikacja, poznanie swoich granic, rozpoznanie swoich sekspotrzeb oraz szczere rozmawianie o tym, co lubimy, a czego nie.

4. Roller Easy Livin' – rano pomaga zmniejszyć opuchliznę, wieczorem przede wszystkim zrelaksować mięśnie twarzy spięte po całym intensywnym dniu. Bardzo lubimy pielęgnacyjny rytuał z wałeczkiem do masażu twarzy w roli głównej, bo doznanie, które zapewnia dotyk zimnego naturalnego kamienia jest bardzo przyjemne, odprężające, a sam roller wygląda świetnie. Wybrałyśmy wałeczek z różowego kwarcu nazywanego w Azji „kamieniem miłości”. 

5. Perfumy Chanel 1957 – oparty na białym piżmie zapach nawiązuje do pamiętnej daty z życia Coco Chanel, czyli roku, w którym w Dallas otrzymała nagrodę Neiman Marcus Fashion Award za swój wkład w światową modę. Nas ta kompozycja zapachowa oczarowała nienachalną zmysłowością, czymś, co budzi dobre wspomnienia, przypomina o beztroskich chwilach na łonie natury, kiedy odczuwa się jej wszystkie zapachy i szepty, jak i kojarzy się z namiętnymi historiami. To zapach, w którym oprócz białego piżma królują irys i jaśmin, bergamotka, ale też cedr czy drzewo kaszmirowe. 

6. „Wagina. Sekretna historia kobiecej siły” Catherine Blackledge – bezpruderyjnie, waginopozytywnie. Książka brytyjskiej dziennikarki to kompendium wiedzy o najważniejszym naszym zdaniem elemencie kobiecej anatomii! W książce znajdziecie istotne fakty, jak i wiele ciekawostek. 

shopping dzien kobiet 01

 

1. Serum oczy i usta Jan Barba – czas skupić się na zmysłach, a więc i zadbać o wyjątkowo delikatną skórę wokół oczu i ust. W tej materii sprawdzi się świetnie serum od jednej z naszych ulubionych polskich marek tworzących kosmetyki naturalne, czyli Jan Barba. Serum odżywia, nawilża i wygładza skórę z pomocą roślinnych olejów i ekstraktów ziołowych. 

2. Butelka BKR – szklana butelka na wodę w duchu zero waste z wygodnym korkiem-uchwytem w silikonowej "kolczatce" zabezpieczającej przed stłuczeniem.

3. Majtki Irena LOVE YOUR PUSSY – uważamy, że każde ciało jest dobre, podobnie jak dobra jest każda cipka. Nasze bawełniane majtki z hasłem LOVE YOUR PUSSY mają zachęcić Was do budowania więzi ze swoim ciałem, lepszego poznawania go, celebrowania płynącej z niego przyjemności, afirmacji kobiecej seksualności.  Co więcej: majtki pakowane są w bawełniany woreczek – ręcznie wykonany przez panią Anię, mamę naszej redaktorki naczelnej – z autorskim cipkowym haftem, który przypomina o tym, że każda cipka jest jedyna w swoim rodzaju.

4. „#girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie” Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz – książka z dziewczyńskimi rozmowami na temat samoakceptacji, relacji, spraw zawodowych i społecznych. Autorki rozmawiają z kobietami o ich życiowych doświadczeniach, jak i zachęcają do zadawania pytań samej sobie, do zaprzyjaźnienia się z dziewczyną, która tkwi w każdej z nas. 

5. Majtki SELFTRUST – zaufanie do siebie to podstawa. Hasłem SELTRUST chcemy dodać Wam odwagi do życia na własnych zasadach, nie poddawania się presji społecznej, wybierania tego, co najlepsze dla Was. Nasze majtki zostały zaprojektowane i wykonane w Warszawie z łódzkich materiałów, starałyśmy się dopracować je w każdym calu, mamy więc nadzieję, że poczujecie się w nich naprawdę świetnie!

6. Sensualna porcelanowa broszka z pozłacanymi cycuszkami august design studio x G'rls ROOM – ręcznie robiona broszka z serii dziewczyńskiej biżuterii stworzonej przez Irinę i Olgę, przypominająca o celebrowaniu ciała, jaki i comiesięcznym badaniu swoich piersi. 

2 shopping dzien kobiet 02

Opracowanie graficzne: Małgorzata Stolińska na bazie materiałów prasowych