Po raz kolejny z radością matronujemy akcji WIERSZE W MIEŚCIE. W tym roku wszystko odbywa się pod hasłem MIŁOŚĆ, co jest odpowiedzią na wzrost agresji i nienawiści w społeczeństwie. Od dziś do 30 kwietnia wypatrujcie na ulicach Warszawy poezji. Zatrzymajcie się w biegu, przeczytajcie wiersz i napełnijcie się pozytywnymi uczuciami! 

Jak zapewniają organizatorzy akcji WIERSZE W MIEŚCIE, wystarczy zaledwie 7 sekund, aby przeczytać jeden z 20 wierszy, które rozgościły się na przystankach, w kawiarniach, bibliotekach, księgarniach. Na ulicy Chmielnej stanął nawet specjalny „Fotel do czytania wierszy”. W wymienionych kawiarniach czy bibliotekach będzie można dostać też pocztówkę z poezją, którą będzie można wysłać do bliskiej osoby.

W dzisiejszych dynamicznych czasach obecność poezji w codziennym życiu jest szczególnie ważna, dlatego cieszę się, że możemy zaprosić na spotkanie z wierszami europejskich poetów poświęconymi miłości. W wielu nieoczekiwanych miejscach w Warszawie – pełnej tempa, nowoczesnej polskiej metropolii – każdy przechodzień przez cały kwiecień będzie miał okazję do refleksji nad ludzkimi uczuciami – mówi Taťjana Langášková, dyrektorka Czeskiego Centrum w Warszawie. 

Miasto podejmuje różne działania na rzecz rozwoju czytelnictwa. Wsparcie dla „Wierszy w mieście” jest tego przykładem. Przekonani o sile poezji, jak wiele wrażeń i emocji potrafi wywołać, zachęcamy do szukania wierszy w przestrzeni miasta. Z satysfakcją po raz kolejny angażujemy się w projekt, który ukazuje bogactwo i różnorodność kulturową Europy – mówi z kolei Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. Miasto Stołeczne Warszawa jest współorganizatorem akcji WIERSZE W MIEŚCIE. 

 1 wiersze w miescie

2 wiersze w miescie

3 wiersze w miescie

4 wiersze w miescie

Akcji towarzyszą następujące wydarzenia:

Warsztaty Loesje, 7 kwietnia 2019 roku, 12:00, Laboratorium – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2a. Wstęp wolny, bez wcześniejszych zapisów, liczba miejsc ograniczona.

„20 wierszy o miłości. Poezja europejska”, 8 kwietnia 2019 roku, 19:00, Laboratorium – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2a. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki pod adresem: http://20wierszy.evenea.pl 

 

Wszystkie wiersze, jak i informacje, gdzie można je znaleźć w warszawskiej przestrzeni publicznej, na stronie: http://www.wierszewmiescie.eu/.

Fot. materiały prasowe