Polska modelka Zuza Zakrzewska przenosi inicjatywę #theREALcatwalk do naszego kraju. Zapoczątkowała ją Khrystyana Kazakova w Nowym Jorku. Teraz pokazy, w których jest miejsce dla osób o najróżniejszych ciałach, organizowane są na całym świecie. 

Khrystyana to modelka i aktywistka, która działa w nurcie ciałopozytywności. #theREALcatwalk na nowojorskim Times Square organizowała już trzykrotnie, ostatni na początku grudnia ubiegłego roku z ponad dwustoma osobami binarnymi i niebinarnymi, o różnej budowie ciała, w różnym wieku, sprawnymi i niepełnosprawnymi. Po raz kolejny można było zobaczyć ciała z cellulitem, rozstępami, bliznami, trądzikiem, tatuażami, włosami lub bez nich... Takie, które na wybiegach podczas tygodni mody są bardzo rzadko widywane. Modelka dąży do jak największej inkluzywności, nie ma tu nikogo za chudego lub za grubego − przyznaje, że sama jako modelka często spotyka się z tym, że dla jednych jest za gruba, dla innych za chuda. Czas na bycie dobrym takim, jakim się jest. Każde ciało zasługuje na to, aby zaprezentować je na wybiegu, aby je oklaskiwać, podziwiać, szanować. A idea #theREALcatwalk rozprzestrzenia się po całym świecie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KhrystyAna (@khrystyana)

#theREALcatwalk dotarł też do Polski. A wszystko za sprawą Zuzy Zakrzewskiej, modelki i finalistki programu „Supermodelka Plus Size”, która brała udział w ciałopozytywnym pokazie w Mediolanie. W oparciu o swoje doświadczenia organizuje polską edycję wydarzenia, które utrzymane w konwencji flash mobu odbędzie się w samo południe 19 maja na Placu Zamkowym w Warszawie

− Chcemy walczyć z uprzedzeniami, aby stało się oczywiste, że wiek, kolor skóry czy niepełnosprawność nie ograniczają naszych marzeń i dążeń − mówi Zuza i zaprasza do udziału w pokazie każdą i każdego, kto chce udowodnić, że piękno nie ma rozmiaru ani innych ograniczeń, nie ma jednego kanonu piękna. Najwyższa pora pokazać to również w naszym kraju. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Real Catwalk Polska (@therealcatwalkpolska)

Zgłoszenia do pokazu przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorki i organizatorzy chcą też poznać historie zgłaszających się osób. Dlatego oprócz danych osobowych oraz zgody na wykorzystanie wizerunku proszą o przesyłanie krótkiego, nawet jednozdaniowego, uzasadnienia chęci wzięcia udziału w pokazie. Mile widziane są linki do mediów społecznościowych.

Przygotowania do The Real Catwalk Polska można śledzić na Instagramie: @therealcatwalkpolska.