Historia Primavery rozpoczyna się w 2001 roku, kiedy odbyła się jej pierwsza edycja. Przez ten czas festiwal stał się jednym z najważniejszych na świecie, a na pewno w Europie. Od 2005 roku impreza odbywa się w Forum Park (Parc del Fòrum) położonym nad brzegiem morza, gdzie natura miesza się z miejską architekturą. Edycja 2019 przypada na termin od 30 maja do 1 czerwca, ale od 27 maja w mieście będą odbywały się wydarzenia towarzyszące festiwalowi. 

Magnesem barcelońskiej Primavery jest obecność ciekawych artystek i artystów, lecz także sława imprezy jako bardzo dobrze zorganizowanej, choć obliczonej na wielką skalę. Uczestnictwo w kameralnych festiwalach jak choćby młodsza, siostrzana NOS Primavera Sound w Porto czy nasz katowicki OFF faktycznie może być komfortowe, ale udział w tak dużym wydarzeniu? Przekonamy się już niebawem, jak jest naprawdę, ale liczymy na pozytywne zaskoczenie i organizację na najwyższym poziomie.  

Warte odnotowania jest, że osoby odpowiadające za organizację festiwalu przywiązują dużą wagę do tego, aby był on jak najbardziej przyjazny dla środowiska. W 2012 roku Primavera Sound Barcelona została wyróżniona nagrodą A Greener Festival Award i w związku tym otrzymała 3 gwiazdki (na 4 możliwe) za zaangażowanie w ochronę środowiska.

Primavera Sound Barcelona to generalnie dużo tańca, popu, ale i rocka, elektronicznych brzmień, jak i rapu. My oczywiście szykujemy się przede wszystkim na występy utalentowanych dziewczyn, których w tegorocznym programie festiwalu nie brakuje.

Charlie XCX, FKA Twigs, Erykah Badu, Empress Of, Mafalda, Christine and the Queens, Sigrid, Nina Kraviz, Princess Nokia – to nasze typy na 30 maja. 

Aldous Harding, Janelle Monáe, Midori Takada, Miley Cyrus, Wednesday Campanella, Robyn – czyli nasz plan na 31 maja. 

Ama Lou, Kali Uchis, Neneh Cherry, Solange, Róisín Murphy, Rosalía to artystki, których występów naszym zdaniem nie można przegapić 1 czerwca.

Do tego Boy Pablo, Maribou State, Mykki Blanco, Tame Impala, J Balvin czy James Blake i wiele, wiele innych gwiazd wartych zobaczenia i usłyszenia.

Pełen line-up znajdziecie na stronie Primavera Sound Barcelona.

1 CHARLI XCX Primavera Sound 2019 bracelona

Charlie XCX 

2 FKA TWIGS Primavera Sound 2019 bracelona

FKA Twigs  

3 TAME IMPALA Primavera Sound 2019 bracelona

Tame Impala 

4 ROBYN Primavera Sound 2019 bracelona

Robyn

 

Oczekujcie relacji z festiwalu na naszej stronie i w kanałach społecznościowych, jak i przewodnika po Barcelonie!

Fot. materiały prasowe