Już po raz drugi ekipa magazynu „Zwykłe Życie” zaprasza na Niech Żyje Rzemiosło! To wydarzenie, które odbędzie się już 25 maja w warszawskim Muzeum Etnograficznym, wynika z DNA magazynu, w którym duży nacisk kładzie się na promocję polskiego rzemieślnictwa. 

Kogo spotkamy w sobotę? Oczywiście rzemieślniczki i rzemieślników, którzy od pokoleń tworzą lub całkiem młode adeptki i adeptów rzemieślnictwa. Osoby prowadzące na co dzień warsztaty lub tworzące w nowoczesnych studiach. Wszystkie je łączy to, że ich produkty, sprzedawane w kraju i za granicą, nawiązują do tradycji, są ponadczasowe i powstają z dbałością o każdy detal.

Redaktorki i redaktorzy magazynu „Zwykłe Życie” w każdym kolejnym numerze udowadniają, że na polskim rynku jest mnóstwo kreatywnych mikrobiznesów, za którymi stoją bardzo ciekawi ludzie. Na kartach magazynu poznajemy ich historie, oglądamy piękne przedmioty, które są też praktyczne. Bez wątpienia „Zwykłe Życie” miało swój udział w odrodzeniu rzemieślnictwa u nas. Targi i warsztaty, w których będzie można wziąć udział w sobotę, to z kolei niezwykła okazja, aby spotkać się i porozmawiać na żywo z twórcami przedmiotów, które towarzyszą nam na co dzień.

2 niech zyje rzemioso

Tym razem w programie Niech Żyje Rzemiosło warsztaty królują. Na przykład ceramiczne z warszawskim studiem FENEK, kółko haficiarskie organizowane przez Lucky Shirt. Pod okiem specjalistów z Wosh Wosh będzie można się nauczyć tajników renowacji obuwia i odnowić ukochaną parę butów. Artyści z Would Cut studio pokażą i opowiedzą, jak metodą drzeworytu wykonać japońską zakładkę chibi, a Kai Kotto poprowadzi warsztaty z dziergania na drutach. To na pewno będą bardzo przyjemne i owocnie spędzone chwile.

1 niech zyje rzemioso

Z kolei na targach pojawią się zarówno znani twórcy i twórczynie, jak i osoby dopiero wchodzące na rynek. Spodziewajcie się ceramiki, biżuterii, mebli, różnego rodzaju akcesoriów i wyrobów papierniczych.

Przez cały dzień w Sali Kinowej oglądać będzie można wystawy drzeworytu japońskiego i slajd show z portretami polskich rzemieślników wykonanymi dla magazynu „Zwykłe Życie” przez najbardziej interesujących fotografów młodego pokolenia.

3 niech zyje rzemioso  

Program wydarzenia: http://zwyklezycie.pl/niechzyjerzemioslo/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/357630041762375/

Data: 25.05.2019

Miejsce: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Godziny: 11-19

Wstęp wolny

5 niech zyje rzemioso

Fot. materiały prasowe