Już 17 listopada TEDx WUM! A my matronujemy ochoczo, bo gościniami będą między innymi Kamila Raczyńska-Chomyn i Barbara Pietruszczak, czyli dwie super dziewczyny stojące za projektem Pani Miesiączka!

Zacznijmy od tego, czym jest wydarzenie TEDx WUM. „Znana na całym świecie marka konferencji TEDx w tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki inicjatywie ponad 50 wolontariuszy z różnych uczelni i kierunków będziecie mieli okazję wysłuchać 9 wyjątkowych prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, którzy w 9 prelekcjach przedstawią nowe spojrzenie na dawno utarte schematy” - możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej. 

1 pani miesiaczka kamila raczynska chomyn dobre ciao tedxwum ted

A co z Panią Miesiączką? Inicjatywę założyła bliska naszemu sercu Kamila, która pracuje również jako Dobre Ciało, dbając choćby o mięśnie dna miednicy innych kobiet, otwarcie mówiąc o seksualności i szerząc ciałopozytywność. Kamilę zapewne znacie też dzięki temu, że rozkręciła opublikowaną na naszych łamach akcję antyslutshamingową. Z kolei Basia jest zaangażowaną dziennikarką, która o cielesności i seksualności pisze m.in. do Wysokich Obcasów. Jej teksty znajdziecie też w świetnym magazynie Kosmos dla dziewczynek. Dziewczyny zabawnie i empatycznie podchodzą do zagadnienia menstruacji, próbują go odczarować, pokazać wiele jego twarzy, udostępniają true stories na ten temat, a przede wszystkim oswajają z tą kwestią. Bo choć miesiączka to naturalny stan fizjologiczny, to dla wielu osób stanowi temat tabu, powód do wstydu. Wystąpienie Pani Miesiączki na TEDx WUM to kolejny krok dziewczyn na drodze do tego, by żyło nam się z okresem lepiej.

TEDx WUM 17 listopada w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W sobotę 26 października o godzinie 16:00 rusza sprzedaż biletów na pierwszą edycję konferencji TEDx WUM! Spieszcie się, liczba biletów jest ograniczona!

2 pani miesiaczka kamila raczynska chomyn dobre ciao tedxwum ted

Fot. materiały prasowe; zdjęcie główne Unsplash.com