Dlaczego odpoczynek jest szalenie ważny? Jak możemy wygospodarować dla siebie czas w kalendarzu wypełnionym zadaniami? I co wspólnego ma z tym moda?

Szwedzka marka Monki znana jest ze swojego zaangażowania w ważne społeczne tematy, jak i ze wspierania dziewczyn. Tej jesieni Monki promuje dbanie o swój dobrostan i zdrowie psychiczne, o swoją wewnętrzną naturę, swoje wewnętrzne ja. Aby podkreślić to, jak ważny jest balans w życiu i szukanie duchowego spokoju, fotografka Berta Pfirsich oraz modelka i piosenkarka Daniela Sörensen udały się do szwedzkich lasów, by właśnie tam na łonie natury uwiecznić ubrania i akcesoria z limitowanej kolekcji inspirowanej wygodnym i praktycznym stylem turystycznym. Trzeba przyznać, że na taką kampanię przyjemnie się patrzy i też poniekąd uspokaja, odpoczywa – w końcu wpatrywanie się w zielony szumiący las może być jak masaż dla mózgu, czymś w rodzaju popularnego ASMR. Oczywiście marka Monki zachęca, aby nie tylko oglądać las w sieci, lecz przede wszystkim zmienić otoczenie, wyrwać się z codziennego pędu i wybrać na łono natury, zaczerpnąć świeżego powietrza, posłuchać na żywo drzew i ptaku, szelestu liści i chrupania gałązek pod stopami. 

5 Monki cares

Sama kolekcja i piękne zdjęcia z naturą w tle to jednak nie wszystko. Na specjalnej stronie monki.com/thinks znajdziecie porady, jak się odstresować czy vlogi o tym, jak dbać o siebie. Wszystkich cennych wskazówek dostarczył zespół ekspercki (lekarz, psycholog, specjalista ds. technologii medycznych) działający pod nadzorem Sahlgrenska Science Park. Eksperci podkreślają, że często zapominamy o holistycznym podejściu, oddzielamy głowę od ciała i dbamy o to ostatnie, starając się wpisać w kanony piękna. Tymczasem bardzo ważna jest kooperacja tych dwóch organów, bo to droga do dobrego samopoczucia. Czasem dla naszej głowy, ale i ciała, lepsza będzie wyciszająca przechadzka niż ostry trening. Ważne też, by po prostu słuchać swoich potrzeb i odpowiadać na nie, skierować na to swoją uważność. A po więcej tipów odsyłamy na wspomnianą stronę szwedzkiej marki. 

Jeśli zaś chodzi jeszcze o samą kolekcję, to jest ona także częścią działań Monki Cares – zobowiązania do stosowania włókien i materiałów pozyskiwanych w sposób bardziej zrównoważony.

3 Monki cares

2 Monki cares

4 Monki cares

Fot. materiały prasowe Monki