Dwie super dziewczyny, ilustratorki i kumpelki, postanowiły połączyć siły i dać swoją odpowiedź na typowe kalendarze „z gołą babą″. Celebrując nagość i dziewczyńskość, proponują nam spędzenie roku 2020 z ciałopozytywnymi ilustracjami. 

Martyna i Natka stworzyły swój islandzko-polski projekt (Martyna projektuje w Poznaniu, a Natka rysuje w Reykjavíku) kalendarza, nawiązując nie tylko do kalendarzy spotykanych często w warsztatach samochodowych, lecz także do islandzkich basenów, w których ludzie są nago. Dziewczyny uważają, że choć coraz więcej mówi się o cielesności, to jeszcze sporo pracy przed nami, nie wystarczająco jesteśmy z nią oswojeni. Więc chcą oswoić czy też afirmować cielesność i zachęcić nas do tego poprzez swój ilustrowany kalendarz-manifest, manifest ciałopozytywności

Ciała istnieją we wszystkich rozmiarach i kształtach, wszystkie są tak samo super i wszystkie zasługują na to, żeby być widziane.

„Nasz kalendarz jest polemiką z wizerunkiem nagiego ciała, zwłaszcza kobiecego, w środkach masowego przekazu. Zgodnie z nimi, ciało powinno być seksowne, wydepilowane, jędrne, wysportowane, gładkie, krągłe – ale tylko w odpowiednich miejscach, muskularne – ale nie za bardzo” – mówią ilustratorki. „Chrzanić to! Ciała istnieją we wszystkich rozmiarach i kształtach, wszystkie są tak samo super i wszystkie zasługują na to, żeby być widziane. Zaprosiłyśmy czterech artystów (oraz siebie nawzajem) do eksploracji cielesności i zabawy ze stereotypową >>gołą babą<<. Przed Wami wiele nagich ciał!” – zapowiadają inicjatorki kalendarzowego projektu.

 2 cialopozytyw kalendarz

Co jeszcze powinniście wiedzieć o tym kalendarzu:

• jest w dwóch językach – polskim oraz islandzkim,

• jest w formacie A3,

• powstał we współpracy z łódzką drukarnią Pangolin Print,

• druk na ekologicznym papierze Alga Carta o gramaturze 200g/m2 z dodatkiem alg morskich pozyskiwanych w drodze czyszczenia kanałów weneckich,

• ma limitowany nakład,

• jest zaprojektowany w taki sposób, abyś mógł/a z łatwością wyrwać ilustrację i powiesić na swojej ścianie jako plakat.

 

Kalendarz w przedsprzedaży (6.11-01.12) kosztuje 89 zł plus koszt wysyłki, później 95 zł plus koszt wysyłki.

Do kupienia tutaj: https://pangolinshop.shoplo.com/kategoria/kalendarz-dagatal/kalendarz-dagatal-2020-pochwala-nagosci

 

Fot. materiały prasowe