Marka Levi's wspiera seksedukację w Polsce! Łączy siłę z SEXEDpl i zaprasza na specjalne warsztaty młode działaczki i młodych działaczy z całej Polski. Będą one i oni mogli zdobyć cenną wiedzę na temat seksualności i cielesności, a następnie szerzyć ją wśród swoich lokalnych społeczności, zwłaszcza rówieśniczek i rówieśników.

Równość, tolerancja i wolność to idee przyświecające marce Levi's. Nic więc dziwnego, że jej przedstawicielki i przedstawiciele postanowili wesprzeć działania SEXEDpl, seksedukacyjnej akcji zainicjowanej przez modelkę i aktywistkę Anję Rubik, która od trzech lat szerzy w naszym kraju niezbędną młodym ludziom (i nie tylko im) wiedzę co do seksualności, praw człowieka itp. Zastępuje w ten sposób niedomagające państwo, które powinno dostarczać obywatelkom i obywatelom rzetelną wiedzę z tego zakresu w szkołach. 

Celem akcji jest zachęcenie młodych ludzi do walki o swoje prawo do edukacji seksualnej, rzetelnej informacji i wzięcia sprawy w swoje ręce. Ekspertki i eksperci SEXEDpl i marka Levi’s zapewniają, że wyposażą młodych ludzi w niezbędną wiedzę i narzędzia do edukowania rówieśniczek i rówieśników. Dlatego też zapraszają młodych działaczy i działaczki w wieku 15-20 lat na 3-dniowe warsztaty. Aby wziąć w nich udział, należy odpowiedzieć na kilka pytań, które znajdują się w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w zakładce na stronie www.sexed.pl. Zapisy potrwają od 21 stycznia do 17 lutego 2021 roku. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 20 osób, które w najciekawszy i najbardziej kreatywny sposób podejdą do tematu propagowania edukacji seksualnej w swoich lokalnych społecznościach. 

sexed

Wybrana grupa będzie miała możliwość szkolić się pod okiem najlepszych specjalistów i specjalistek z dziedziny psychologii i seksuologii, organizacji wydarzeń specjalnych czy znanych aktywistów. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki nauczą się podstaw edukacji seksualnej. Poznają również narzędzia, dzięki którym będą mogli podzielić się zdobytą wiedzą z innymi osobami w ich społecznościach lokalnych. Rolą SEXEDpl będzie profesjonalne wsparcie w realizowaniu ich pomysłów. Po edukacyjnym zlocie działacze i działaczki pod skrzydłami SEXEDpl będą szerzyć zdobytą wiedzę: zarówno podczas lokalnych aktywności, jak za pośrednictwem internetowych przekazów.

„Ogromnie cieszę się na wspólną akcję z marką Levi’s®. Wierzę, że zaangażowanie młodych ludzi do tego projektu pomoże nam jeszcze szerzej dotrzeć z rzetelnymi informacjami na temat edukacji seksualnej. Jak pokazują badania, głównym źródłem wiedzy o seksualności są rówieśnicy!” – mówi Anja Rubik, założycielka Fundacji SEXEDpl i dodaje: „Myślę, że jest to bardzo ważna akcja dla młodych ludzi, ponieważ zachęca i motywuje ich do działania i zmiany otaczającej nas rzeczywistości”.

Fot. materiały prasowe