Jeśli brakowało wam na rynku pisma, które pisałoby o prawach kobiet i pokazywało piękno tkwiące w różnorodności, to oficjalnie ogłaszamy: 5 grudnia na rynku pojawi się kwartalnik „G’rls ROOM”, magazyn dziewczynach, robiony przez nas, czyli dziewczyny, jednak nie tylko dla dziewczyn, a dla wszystkich tych, dla których ważne są wartości takie jak równość, tolerancja i solidarność. Trzymajcie za nas kciuki! Startujemy!

Przyszedł czas na rozwój i wyjście poza online. Chociaż internet to wciąż dla nas podstawowe źródło komunikacji i przekazywania ważnych treści, to poczułyśmy, że pora na coś więcej. Na przekazanie tego, co jest dla nas najważniejsze w formie, która zostanie z wami na dłużej. Zdecydowałyśmy się na stworzenie kwartalnika „G’rls ROOM”, w którym koncentrujemy się na tematach takich jak: feminizm, pozytywna seksualność, pozytywne podejście do ciała. Według nas to bardzo istotne kwestie, o których trzeba mówić głośno i jak najwięcej.

2 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Przede wszystkim zależało nam na solidnie przygotowanych treściach: w pierwszym numerze znajdziecie wywiady, artykuły, felietony i opowiadanie. Jednak bardzo ważna była dla nas również koncepcja graficzna magazynu, jego przyjazny zeszytowy format, papier, którego faktura jest miła w dotyku, a kremowy odcień zapewnia oczom komfort w trakcie lektury. Kwartalnik możecie czytać bez pośpiechu, dokładnie się w niego wgryzać, konfrontować zawarte w nim opnie z własnymi. 

Jak już pewnie zauważyliście, śledząc naszą stronę, w promocji nowego tytułu wspierają nas wspaniałe ambasadorki, dziewczyny, które podziwiamy za pasje, odwagę, bycie kobietami zupełnie po swojemu.  

1 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Premiera magazynu „G’rls ROOM” będzie miała miejsce 4 grudnia w NIEBIE w trakcie Manifestu Zmysłów, czyli organizowanego przez na święta wypełnionego przez warsztaty, dyskusje dotyczące cielesności i seksualności. Podczas Manifestu będzie można kupić starannie wyselekcjonowane produkty, które działają na wszystkie zmysły. O Manifeście przeczytacie więcej tutaj.

Magazyn będzie dystrybuowany od 5 grudnia br. w salonach sieci Empik oraz w artystycznych księgarniach i concept store’ach, m.in.: Idea Fix, Super Salon, Sen Nocy Letniej, Mocak Bookstore, Pępek Sztuki, Art Bookstore (Królikarnia). 

Mamy nadzieję, że „G’rls ROOM” wam się spodoba. Bardzo zależy nam na waszej opinii, dlatego będziemy wdzięczne, jeśli zechcecie po lekturze podzielić się z nami wrażeniami, a także napiszecie, o czym jeszcze chcielibyście w przyszłości przeczytać! 

Piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 girls room grls room magazine premiera zine print druk grils power

Opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska; Zdjęcia magazynu Maciej Kaniuk