Cześć! Z tej strony dziewczyny z G'rls ROOM. Jesteśmy feministkami i od 2016 roku tworzymy niezależny magazyn feministyczno-erotyczny „G'rls ROOM”. Opowiemy Wam trochę o sobie i tym, czym dokładnie się zajmujemy i kierujemy w naszej pracy. 

Wszyscy jesteśmy istotami seksualnymi. A seksualność to ważna sfera – źródło przyjemności i fascynującej różnorodności.

Zależy nam na mówieniu o tej kwestii bez tabu. Na kształtowaniu otwartości. Na dostarczaniu wiedzy i inspirowaniu do refleksji nad swoimi potrzebami, podchodzeniu do nich z ciekawością. Nie chcemy narzucać jednego słusznego wzorca. Ważne jest dla nas inicjowanie dyskusji, zachęcanie do wymiany doświadczeń w bezpiecznej przestrzeni bez oceniania, budowanie zaangażowanej, empatycznej wspólnoty.

Chcemy wraz z Wami kształtować lepszą rzeczywistość, która jest możliwa, jeśli będzie inkluzywna. Rzeczywistość, w której panować będzie równość, a nasze prawa i seksualne preferencje będą szanowane. Marzy nam się świat, w którym nie ma miejsca na płciowe stereotypy, w którym każdy może żyć w zgodzie ze sobą.

Tymi ideami kierujemy się, tworząc feministyczno-erotyczny magazyn „G'rls ROOM. Jesteśmy dziewczyńskim zespołem i w związku z tym od początku adresowałyśmy magazyn przede wszystkim do dziewczyn, podejmując zagadnienia dotyczące problemów, z którymi same nieraz się stykałyśmy, a o których w innych mediach było cicho. Zależy nam jednak na tym, by nasza wspólnota była jak najbardziej inkluzywna i przyjazna, zapraszamy więc do niej każdą osobę, która chciałaby stać się jej częścią. Wierzymy, że siostrzeństwo to koncept, który jest w stanie zaistnieć ponad płciowym podziałem. 

Ważną kwestią jest dla nas feminizm. Rozumiemy go w wielkim skrócie jako dążenie do równości, walkę z dyskryminacją ze względu na płeć, narodowość, wyznanie, orientację, status ekonomiczny, sprawność, jak i pomaganie tym, którzy nie mają warunków, aby upomnieć się o siebie. To dla nas solidarność ponad podziałami i różnicami, to szanowanie i celebrowanie różnorodności. 

Pierwszy numer magazynu drukowanego „G'rls ROOM” ukazał się w grudniu 2016 roku. Wszystkie archiwalne numery w wersji elektronicznej możecie znaleźć tutaj. Zachęcamy Was też do czytania naszego magazynu online oraz współtworzenia go wraz z nami w ramach zakładki Wasz Pokój. Jeśli chcecie podzielić się jakimś doświadczeniem, opisać ważną Waszym zdaniem sprawę czy projekt, który tworzycie innym czytelniczkom i czytelnikom, skontaktujcie się z nami. W ramach konceptu „G'rls ROOM” organizujemy też dyskusje i warsztaty, tworzymy produkty i specjalne publikacje, ponieważ od początku chciałyśmy być czymś więcej niż po prostu magazynem  marzyła nam się społeczność i mamy nadzieję, że udało nam się wraz z Wami ją stworzyć.

Jeszcze kilka słów o naszym dziewczyńskim zespole. Działamy w Warszawie. Do niedawna miałyśmy siedzibę niedaleko placu Unii Lubelskiej i Łazienek Królewskich. Teraz pracujemy zdalnie, łącząc prowadzenie magazynu z innymi zajęciami. Generalnie każda z nas ma po kilka różnych zadań i wzajemnie się wspieramy w ich wykonywaniu.  Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!

Dziewczyny z G'rls ROOM

Piszcie do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kontakty do nas znajdziecie także pod tym linkiem