Dążenie do przyjemności nadaje życiu sens i wyzwala radość, jest najlepszym remedium na zmartwienia. Zapraszamy was na organizowany przez naszą redakcję MANIFEST ZMYSŁÓW, który odbędzie się 4 grudnia w warszawskim klubie Niebo. Wcześniej mamy jednak zamiar opowiedzieć wam coś o każdym z naszych wystawców, partnerów i osób, które poprowadzą dyskusje. Wśród nich znajdzie się też Michelle Kapuścińska z tworzącej spersonalizowane zapachy perfumerii Mo61 Perfume Lab. 

W naszych artykułach powtarzamy z uporem maniaka, że każde ciało jest dobre i każde zasługuje na przyjemność. Chcemy wam pomóc w poznawaniu siebie, w odkrywaniu tego, co sprawia wam przyjemność, dlatego postanowiliśmy zorganizować MANIFEST ZMYSŁÓW, czyli jednodniowe wydarzenie, w trakcie którego odbędą się interesujące dyskusje dotyczące pozytywnego podejścia do cielesności i przede wszystkim do naszej seksualności, pokazy twórczości inspirowanej zmysłami. Będzie można kupić bieliznę, miłosne gadżety, jak i naturalne kosmetyki oraz poddać się relaksującym masażom.

Bardzo cieszymy się, że będzie z nami również Mo61 Perfume Lab. To unikatowy koncept na polskim rynku. Perfumeria umożliwia stworzenie własnego zapachu pod okiem specjalistów. Zachęca do tego, by zamiast stawiać na gotowy produkt, poznać lepiej siebie i swoje potrzeby i wraz z wykwalifikowanymi perfumiarzami, krok po kroku, stworzyć zapach, który stanie się naszą wizytówką. Prosty lub wieloskładnikowy. Taki, który zostanie z nami na zawsze lub tylko na jakiś czas. Wszystkie chwyty dozwolone. Priorytetem dla założycieli i pracowników Mo61 Perfume Lab jest wsłuchanie się w potrzeby klienta. Więcej o nietypowej perfumerii, jak i o wykładzie, który poprowadzi podczas MANIFESTU ZMYSŁÓW opowiedziała nam stylistka zapachów Michelle Kapuścińska

 

Czym się zajmujesz? 

Zajmuję się komponowaniem spersonalizowanych zapachów w niezależnej perfumerii Mo61 Perfume Lab. To pierwszy i jedyny tego typu koncept na polskim rynku. Zamiast standardowych, skonfekcjonowanych zapachów, oferujemy każdemu z naszych klientów możliwość stworzenia indywidualnego zapachu odpowiadającego jego potrzebom, charakterowi, stylowi. Nasze zapachy tworzymy z najlepszych olejków pochodzących z francuskiego Grasse – mekki perfum. W swojej ofercie mamy kilkaset składników, a wśród nich tak nietypowe opcje, jak cashmeran, który pachnie pleśnią, kwaśny liść czarnej porzeczki, różowy pieprz czy zapach kościoła. Zawsze staram się jak najlepiej skupić się na każdej przychodzącej do naszej perfumerii osobie, odbyć z nią długą rozmowę, a następnie zabrać ją w ekscytującą podróż do świata zapachów.

 1 manifest zmysw mo61

Który ze zmysłów jest dla ciebie najważniejszy? 

To dość oczywiste – węch, to na tym zmyśle opieram moją pracę. Niestety współczesne badania wskazują, że gdyby ludzie mieli pozbyć się któregoś ze zmysłów, najczęściej zdecydowaliby się zrezygnować z węchu. Tymczasem węch jest naszym najbardziej pierwotnym zmysłem! To on ostrzegał nas w czasach prehistorycznych przed niebezpieczeństwem i to on do dziś wpływa między innymi na to, w jaki sposób dobieramy się w pary. Odkąd pracuję w Mo61 Perfume Lab, nauczyłam się przywiązywać szczególną wagę do zapachów. Uważam jednak, że każdy zmysł jest ważny i skupienie się na wszystkich zmysłach – węchu, wzroku, dotyku, smaku, słuchu – sprawia, że nasze życie jest bardziej satysfakcjonujące i pełne estetycznych przyjemności. 

 

Co sprawia ci przyjemność? 

Mnóstwo rzeczy! Uwielbiam moje własne, codzienne rytuały, które często opierają się właśnie na przyjemnościach zmysłowych, takie jak na przykład słuchanie określonej piosenki w drodze do pracy, picie kawy z zaprzyjaźnionej kawiarni czy odpalanie zapachowej świecy w domu. W dużej mierze właśnie dzięki drobnym rytuałom nauczyłam się czerpać przyjemność ze spędzania czasu sama ze sobą. Jednocześnie uwielbiam też być wśród ludzi i czerpać energię z wielogodzinnych rozmów z moimi przyjaciółmi, rodziną czy po prostu inspirującymi ludźmi spotkanymi na ulicy czy w tramwaju. 

 

Co zaprezentujesz na MANIFEŚCIE ZMYSŁÓW? 

Na MANIFEŚCIE ZMYSŁÓW będę pomagać wszystkim zainteresowanym stworzyć ich własny, spersonalizowany zapach. Podczas wydarzenia poprowadzę też warsztaty, podczas których będę starała się odpowiedzieć na pytanie, o czym informuje zapach i opisać oddziaływanie zapachów na zmysły. A jest ono olbrzymie i odczuwalne codziennie, nawet jeśli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

2 manifest zmysw mo61

3 manifest zmysw mo61

Fot. materiały prasowe Mo61 Perfume Lab